Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kombi gázcirkó van olyan jó...

A kombi gázcirkó van olyan jó melegvíz előállításhoz mint egy tartályos bojler?

Figyelt kérdés
A bojler egy tartály vizet melegít fel, a cirkó meg átfolyósként üzemel. Régeben laktam olyan lakásban, ahol nyílt égésterű átfolyós gázbojler volt, azt borzalmas volt szabályozni, vagy forró volt a víz vagy hideg. Egy modernebb cirkó kazánnál is lehet ilyen probléma vagy még mindig jobb a tartályos bojler?
2022. nov. 29. 19:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

8+

"Egy kazan + indirekt tarolo mivel jobb mint egy sima villanybojler?"


Gázzal kb 2,8x olcsóbb a meleg vizet előállítani. Nem rezsicsökkentve pedig 5,5-5,8x

2022. dec. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
1 nagy teljesítményű kazánnál nincs meleg víz probléma .
2023. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömnek is átfolyós melegítője van, azt mondta, hogyha nagy nyomással jön a víz, akkor nem képes elég vizet felmelegíteni, így hidegebb víz fog folyni a csapból.
2023. jan. 26. 00:15
 14/15 Majatom ***** válasza:
Nekünk 2021-es kombi kondenzációs kazánunk van (Ariston One 28). A vízcsap kinyitásától függetlenül mindig ugyan azt a hőmérsékletet tartja, miután felmelegedett. Ha elzárok a csapon, akkor érzékeli, hogy kevesebb víz folyik át, és leveszi a gázégő teljesítményét, nem ingadozik, egyenletesen tartja. 55 fokra van állítva, és 16-os henco csőből van a vízvezeték hálózat. Korábban egy régi csak átfolyós vízmelegítőnk volt (nem kazán), annál tényleg nem tudtad rendesen beállítani, folyton ingadozott.
2023. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14-esre: nem is tudtam, hogy ilyen is van már. Nekem 2003-ban lett beépítve az Immergas turbós kombi kazánom, az bizony forró vizet ad, ha lejjebb veszem a vízsugár intenzitását, mert ugyanolyan teljesítményen megy a gázégő mindig (nem is hőfokot, hanem számozott skálán lehet állítani, 1-10-ig), ezért azt a kevesebb átfolyó vizet sokkal jobban felmelegíti. Én pont ezért nem szeretem, de nem cseréltetem ki, amíg nem lesz szükséges a csere.
2023. jan. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!