Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vásároltunk ingatlant. Milyen...

Vásároltunk ingatlant. Milyen fűtést használjak benne az alábbi kettőből?

Figyelt kérdés

Mivel van bent gázcirkó és fatüzelésű kazán ezt nem kívánom lecserélni.

De gondoltam arra, hogy vagy hőszivattyút kap inkább, vagy marad a gáz/fa és lesz mellé minden szobába meg a nappaliban, fürdőben, konyhában egy klíma.

Klíma vagy hőszivattyú? Ugye a klíma is hőszivattyú, de hangosabb. Viszont nyáron pedig hűt is.


2022. dec. 4. 18:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Nagy dilemma, mert klímával olcsóbban kijövök, de kevésbé komfortos télen.
2022. dec. 4. 18:02
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
klíma nagyon nem jó télen, nekem az van csak szenvedek vele. Fatüzelésű teljesen jó ha van mellette puffertartály, elég 2-3 naponta begyújtani. Gáz és hőszivattyú is teljesen jó.
2022. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A hőszívattyú elkészitése nagyon költséges . Évek kellenek mire megtérül.
2022. dec. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem jól működik, Daikin van a jelenlegi házban, 3kw alatti picivel. Esőt és a párát nem szereti, de sokat nem evett.
2022. dec. 4. 20:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tudod, hogy a hőszivattyú maximum 40 fokos vízzel érzi jól magát.


Ez kivitelezhető az új házban?

2022. dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szigeteld le, mert kis energiát kis gond megtermelni. Nekem klíma van, pompásan bevált. A falon 15cm, padlason 30cm szigetelés van.
2022. dec. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!