Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalatotok műanyag...

Mi a tapasztalatotok műanyag ablakba szerelt, páramentesítésre szolgáló szellőzőről?

Figyelt kérdés
Kicsit tartok tőle, hogy be fog jönni rajta a hideg, így az ablak jó szigetelőképessége gyengül. Vagy van olyan, ami le is zárható, ha pl. este nem akarom, hogy jöjjön a nyakamba a hideg? Penészedik az északi fekvésű szoba, külső szigetelés nem megoldható (panel bérház), a belsőtől pedig óva intenek. Viszont a SAVO meg elég drága hosszú távra (meg nem is egészéges szerintem az sem... na persze a penész sem...)

2022. dec. 14. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Idén lett cserélve, minap tűnt fel, hogy szelel az ablaknál "valami". Fél órát tapogattam körbe, elég álmos voltam még, mire rájöttem, hogy az autómata szellőző. Szóval így, hogy hideg van mellette érezhető.
2022. dec. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1/1 és az zárható, tehát meg lehet akadályozni, hogy “szeleljen”, amikor nem akarod?
2022. dec. 14. 01:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Van olyan is ha rákeresel. Van párafüggő, van zárható, vagy a szokványos nyitott.

Ez utóbbiakba van egy szivacs betét, így a légáramlatot, csak közvetlen ott érzed.

A szigetelése íly módon gyengül, de jobb ablaktömítések, jobb üvegszigetelt üvegnél ez elenyésző és lassú áramlás. Ha kell, akkor szabályozható is lehet.

2022. dec. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ebben a rejtett ablakszellőzőben nem hiszek. A kinti hideg levegő lehűti azokat a részeket, amikkel érintkezik a kiáramló meleg levegő, ezért lecsapódik a pára, és az egész ablak tele lesz vízzel.

Minden műanyag ablak tudja a résszellőző funkciót (plusz költség nélkül), amikor átlósan felfelé áll a kilincs, órákra is úgy lehet hagyni, mikor épp nem vagyunk abban a helyiségben. Az ablak akkor is reteszel, tehát kintről nem nyitható, eső nem ver be, csak éppen nem zár légmentesen. Ekkor a levegő csak pár centin érintkezik a hideg kerettel. Az így kiengedett hideg levegő nem kerül többe, mint párátlanítót venni meg működtetni, és hallgatni órákon keresztül a zúgását.

Vagy a másik jó lehetőség, a páraérzékelős ventilátor. Az is zúg, de csak rövid időn keresztül, ameddig kinyomja az elhasznált, magas pára- és CO2-tartalmú levegőt.

2022. dec. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!