Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csapadékvíz elvezetésére...

Csapadékvíz elvezetésére szolgáló árok kiásására mennyi a reális fizetség?

Figyelt kérdés

150 méter hosszan csapadékvízelveztő árkot szeretnék kiásatni (kézi erővel).

Az árok megvan, kb 2 ásónyomot kellene leásni mert az elmúlt években sokat csökkent a mélysége, pl. egy átlag autó is már önerőből kitudna jönni bizonyos részein.

Szeretnék valakit megbízni, aki vállal ilyen jellegű munkát.

Nekem sajnos semmi időm nincs, de sosem csináltattam ilyen munkát.

Kérdés, hogy erre mi lenne a reális fizetség ha valaki elvállalja?

(Budapest környéke)



2022. szept. 16. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez bizony segédmunkka kategória .Egyezkedni kell,de nem napi díjban.
2022. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezt egy kisebb kotró megcsinálja max. 6 óra alatt, mondjuk óránkénti 15E Ft-os díjjal.
2022. szept. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

6 óra=90 ezer ft.

Arra kiveszek egy szabadnapot, és akkor inkább kiásom én, és csak a napi díjamat bukom ami jóval kevesebb. :)

2022. szept. 16. 20:19
 4/13 anonim ***** válasza:

A kézi erő azért kevesebb, mert a gépnek vannak költségei.

A díja az árokásónak nagyjából reális, mert számolva van a kiállás is, de szerintem kevesebb idő kellene neki, vagy ennyi idő alatt sokkal mélyebb árkot is kiásna, viszont kézi erővel aligha végzel egy nap alatt.

A díjazás attól függ, találsz e egyáltalán erre vállalkozót.

Szabolcsban két, három nap alatt megcsinálnák neked 30-50 ezer között fusiban, hiszen a közmunkán az önkormányzat sem perkál sokat az ároktisztításért, de a főváros mellett jobban a zsebbe kell nyúlni.

Azt ne felejtsd el, hogy az ilyen jellegű munkához szokni kell, egy cingár ipse kenterbe verné a Schwartzeneggert, ha ezzel foglalkozik, így feltehetően neked sokkal több idődbe és fáradtságodba kerül, ha viszonylag normális pénzkereseti lehetőséged van, akkor kár ezzel tölteni az idődet, de ha ráérsz, akkor egy kis edzésnek is jó lehet.

2022. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Dehogy 6 óra géppel. :D Géppel kilehet kapni 150 méter árkot kb. 1.5-2 óra alatt, hisz nem kell mélyre ásson, ha csak csapadékelvezetés lesz.
2022. szept. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Akkor csináld meg, mi a probléma?
2022. szept. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy nem akarom kiásni mert nem szeretem az ilyen jellegű munkákat.

E mellett pedig van pénzem kifizetni valakit, aki megcsinálja, de 90 ezerért én magma is kiásom, értem hogy gép, meg kiállás, ennyit nem ér meg.

És akkor ilyenkor nem értem, hogy mire panaszkodnak az emberek amikor egy 6 órás munkára annyit kérnek ami pl. egy kezdő rendőrnek a félhavi fizetése.

Értem, hogy a gépnek vannak költségei, de hogy nem 5 ezer forint a haszon a 90 ezres munkában az is biztos.

2022. szept. 17. 08:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem az építőipari vállalkozók panaszkodnak, nekik most kánaán van.
2022. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert adókat kell fizetni, gépet, üzemanyagot, stb. Ezt a te számládból fizeti. Ha meg nem akarod akkor megcsinálod magad, mi ebben a bonyolult?
2022. szept. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igazából marhára nem érdekel ki mit miből fizet.

Azért mert van valamire pénzem nem fogok 6x annyit fizetni mert ő géppel csinálná, teljesen irreális hogy egy árokásásért közel 100 ezret fizessek.

Pláne nem órabérben, órabérben én is megtudok csinálni egy 1 órás munkát 3 alatt.

Akkor nézegesse a gépét a kertben abból biztos megél, de legalább nem fizet adót meg üzemanyagot.

Na de eleve a kérdés is úgy szól, hogy kézi erővel mennyiért ásnák ki, szóval pont ezért nem is gondolkozok gépben mert tudom, hogy az annyiba kerül amit sajnálok kiadni egy ilyen munkára.

2022. szept. 17. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!