Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Minden panelban/társasházban...

Minden panelban/társasházban stb lehet hallani mindenkit?!

Figyelt kérdés
Egy budapesti albérletlen lakunk, sorház, panel jellegű de talán téglából épült. Nem is az bosszant, ha hallom a szomszédot porszívózni, mosni, hanem még a beszélgetést és lépteiket is hallani. Az oldalsó szomszéd minden szavát érteni, a felső szomszéd lépéseibe pedig konkrétan beleremeg a szekrényünk plusz valamilyen csoda folytán az ő beszélgetését is kristály tisztán hallani. Tudom megszoksz vagy megszöksz, menjek tanyára stb.. ez normális, másnál is így van? Minden álmom lenne kertesházba költözni, de az árak miatt ez nem valószínű, hogy meg fog történni, így ha legközelebb költözünk olyan társasházba mennék ahol kevésbé hallom a szomszédot, na de van-e ilyen?!
2022. dec. 20. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én lakástulaj vagyok, van több lakásom is. Ezek közül egyetlen csendesebb van, amelyik zárószinten van. Ez egy ötvenes években épül téglaház, sokkal kevéssé viszi a födém a hangot, mint a másik kettőben, amelyek csúsztatott zsaluból épültek, és középső lakások. Úgyhogy sajnos hallgatjuk mi is.... :-(
2022. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A IX. kerületben van a József Attila lakótelepen egy lakásunk. A hatvanas években épült, talán csúsztatott zsalusnak hívják. Nem lakunk ott, kevés a berendezés szinte kong. A szomszéd felé 6 cm-es fal van, minden áthallatszik.
2022. dec. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
93%
A lófszt. Sok panelházban laktam, de soha nem hallottam senkit. Most téglában lakom és itt is csak a 2-on lakó őrjöngő hisztérika kölyköt hallom, mást nem.
2022. dec. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Én panelben lakom legfelső zárószinten és baromi csendes a lakás. Felettem senki nem lakik. A kisszobát nem határolja másik lakás (csak a lépcsőházzal és a konyhával van közös fala), a nagyszobát pedig csak a szomszéd lakás a lépcsőházban, illetve másik oldalról a szomszéd lépcsőház egy lakása.


Sosem értettem azokat, akik azt mondják milyen hangos és rossz a panel, mert én ezt soha nem tapasztaltam személyesen.

2022. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Panelban lakom 20 eve.

A mellettem lévőket hallom néha ahogy épp tolják a "bulit" de jó erősen.

Felettem lévőt nem hallom csak ha már nagyon ordit.

Talan 50 éves a ház nem tudom pontosan.

2022. dec. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Panelben csak az nem hallja a szomszédokat, aki alapvetően süket mint az ágyú!
2022. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Én világ életemben panelban laktam, 10 emeletesben. Lehet hallani néha ordibálást, éjszaka ha megy a liftet, fúrást, kutyát, magassarkú cipőt, gyerek sírást.

De engem sose zavart csak a fúrás. A többi zavaró hang ami ejszaka volt a házon kívülről jött, parkolóban driftelgető autók télen. Na az a legrosszabb.

Sose értettem másokat miért zavarnak ennyire pedig eskü nem vagyok süket. Annyira nem hangosam hallani, beszédet se érteni max ha üvöltenek tényleg.

2022. dec. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor mondhatni egyenlő arányban vannak a jól és rosszul hangszigetelt házak.. A mi épületünk valóban annyira sz.r, hogy szó szerint hallom még a felettem lakó beszélgetését mintha a mi lakásunkban lenne csak másik szobában
2022. dec. 21. 13:29
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Újpalotán lakom egy 10es panel 7. emeletén. A szomszédokból semmit nem hallok, még az se hallatszik amikor a szomszéd srác űvölteti a rockot és egyébként zeng tőle a lépcsőház (régi, gagyi bejárati ajtójuk van). Egyedül a wc mögötti strang vezet át hangot komolyabban, de ott azért nem vagyunk olyan sokat 🙂 A kulcs a nyílászárók minősége és a csövek elhelyezkedése azt hiszem, maga a beton nem enged át sokmindent.
2022. dec. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!