Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell az alsó- és felső...

Hogyan kell az alsó- és felső levegőztetőjét használni egy kandallónak?

Figyelt kérdés

Van egy Zvezda vízteres kandallóm (linken hasonló) és mindig füst árad ki belőle amikor kinyitom, hogy tegyek rá fát. Lehetséges, hogy vizes, lehetséges, hogy a kémény dugult el, de akkor is elgondolkoztam, hogy miért van rajta felül is kettő levegőztető tolólap és semmit nem talátam erről sehol sem.

Valaki tudna nekem segíteni, hogy mikor és hogyan kell ezeket használni és mire is való pontosan?


[link]


Köszönöm, B



2022. dec. 21. 07:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt akarod,hogy a tüzelő anyag lassabban égjen,akkor felül kell levegőt adni.Ha jó húzat van,és az alulról kapja a levegőt,az összes tüzelő anyag gyorsan begyullad.hasonlóan működik ,mint a kovács fújtató.

Ha jó a kémény huzata,mielőtt kinyitod a felső ajtót.az alsót zárd be .

Ekkor a kémény a felső ajtón elszívja a füstöt is .

A következő képpen tudod megnézni a huzat nagyságát .

A tűztér tíszta,felül minden zárva .Alul kinyitod a hamuajtót,a nyilást lefeded 1 pl.szalvétával. A huzatnak oda kell húzni,és meg is kell ott tartani.

A tolólappala huzat nagyságát lehet szabályozni.

2022. dec. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam és sokat segített! Bár így is füstöl kicsit, de közel sem annyit és tovább is ég a fa benne.

Ment a zöld :)

2022. dec. 22. 02:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!