Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Alsó vagy felső szomszéd a...

Alsó vagy felső szomszéd a rosszabb?

Figyelt kérdés

Melyik irányból mit lehet hallani, melyik a rosszabb? (Esetleg oldalsó?)

Nagyon érzékeny vagyok sajna a hangokra.



2022. máj. 11. 18:26
 1/9 Noren1989 ***** válasza:
100%
Felsőm van csak, nekem ő, meg a közvetlen, vékonyabbik falon levő, könnyűvérű lànka a legzavaróbb.
2022. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Zajok szempontjából a felső a rosszabb, hiszen közvetlen a födémen dörömböl, sokkal jobban átjönnek a zajok.


Viszont az alsó is tud érdekes lenni. Nekem az alsó szomszédoktól irgalmatlan büdös öreg szag-kajaszag-dohányszag keveréke jön fel. A feljövő csöveknél már leszigeteltem mindent, viszont ha kinyitom az ablakot akkor dől be hozzám a hullaszag.

2022. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Legfelső emeleti lakásból költöztem földszintre, így van összehasonlítási alapom. Nyilván nem mindegy, ki lakik ott, de tapasztalataim szerint felülről sokkal jobban lehallatszanak a dolgok, mint alulról felfelé. És amikor leejt valamit..... 😬
2022. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Én legfelül lakom. Esetleg ha költoznom kell egyszer, mindenképp legfelső emelet jöhet szóba. Abszolút utálom, amikor a fejem felett dübörögnek.
2022. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem vitathatom, hogy rosszabb a felső, én is ebben bízva (meg egyébként is azt szerettem volna) költöztem a legfelső szintre.

Egy elképesztően idegbajos nő lakik alattam a családjával.

Állandóan (értsd: minden nap) üvölt a lányaival és a férjével. Ez neki alapbeállítás, de ha ő hall valami zajt, akkor üvöltve veri a radiátorcsövet.

A lányok iszonyat hangerővel hallgatják a zenét és karaokéznak rá.

Olyankor nem tudom, hogy mit csinálhat, mikor azt hallom, mintha márványgolyókat gúrítgatna a járólapon.

Szóval az alsó is éppúgy meg tudja keseríteni az életedet.

Csak azon múlik, hogy ki lakik alattad/fölötted.

2022. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Uh, ez nem hangzik valami jól... hangszigetelés + füldugó.
2022. máj. 12. 10:50
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az alsó szomszédom kiírta a liftbe, hogy olajozzam meg a nyikorgó ajtóimat.

Mondtam, hogy nekem még nincsenek is ajtóim, mert épp várom az újak gyártását.


Kiderült, hogy több szinttel alatta a bejárati ajtó nyikorgott, megolajozta, azóta örül.

2022. máj. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Nekünk van mindhárom, de szerencsére az alsó és oldalsó szomszédok nagyon csendesek. Az alsóktól a szellőzőn keresztül hallani a tv-t, mert már idősek és hangosak hallgatják, de nem túl zavaró. Az oldalsó mindig becsapja a bejárati ajtót, azon kívül mintha nem is élne. Viszont a felsőket néha a legszívesebben lelőném. A cipőiken ólomnehezék van, megafonon keresztül beszélgetnek, és képesek hajnalig vihogni valamin (mi lehet ennyire vicces??). Néha pedig olyan mintha medicin labdát pattogtatnának. Nem tudom, pontosan mi történik felettünk, de ilyenkor vagy őket vagy magamat akarom kinyírni.
2022. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A feletted lakó a rosszabb, főleg, ha gyerekek is vannak.
2022. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!