Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Modern kazán már olyan szinten...

Modern kazán már olyan szinten "robban" gyújtáskor, hogy félünk nem robban-e fel?

Figyelt kérdés

Modern bosch kazánunk van, kb 10 éves. Ha a termosztát meleget akar, vagy meleg vizet nyitunk és elindulna a kazán, akkor halljuk rendesen, hogy elindul a szivattyú (zúg a gép), majd ksi ciripelés a szikráztatótól (nagyon rövid ideig) és DURR, berobban a kazán úgy, hogy beleremeg az egész. Szerelő már állítgatta, takarítgatta, nézegette, azt mondta ez gyakori.

Tényleg gyakran fordul az elő? Sokszor nagyon ijesztően durrog, de van amikor nagyon halk, nem hallani, hogy begyulladt.


2023. jan. 14. 19:53
 1/6 A kérdező kommentje:
még pár adat: előremenő víz hőmérséklete kb 45 fokra van állítva, nyomás 1.8 bar. Ennyit tudunk leolvasni a készülékről, ugyanis ez a két mutató van rajta.
2023. jan. 14. 19:55
 2/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
És mióta csinálja ezt? Régen is ezt csinálta?
2023. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Jobb lenne ha másik szerelő nézné meg.Az nem válasz,hogy ez gyakori.

Az előre menőt 60 ra kell állítani.A nyomás hideg állapotban 1.4 körül legyen .

2023. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem ilyen volt, akkor nem is kell ilyennek lennie.

Túl sok gáz gyűlik össze, mire begyújtja, vagy a gáz-levegő aránya nem ideális gyújtáskor. Esetleg rossz helyen szikráztat, gyengén, vagy

Próbálj másik szerelőt vagy szakszervízből szakembert hívni.

Kérdezgesd, faggasd ki, mitől ilyen, ha nem volt eddig. Mit tud csinálni. Mond, hogy mit csináltak eddig.

Kérdezz rá, hogy a szikra elég e, jó helyen van, szelep jókor nyit e, fúvókát szokták e cserélni. Így elbeszélgetve hátha neki is lesz ötlete.

2023. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

A híba jelenséget mondjad és csak annyit,hogy az előző szerelő nem tudta a híbát elháritani.Egy szerelő sem szereti,ha a tulaj osztja az észt.

Mert könnyen vissza szólhat,ha ennyire tudja ,akkor csinálja meg.

Én sem tudom,hívjon másik szakembert,aztán elköszön .Még azt sem szeretik ha ott állnak közelükben ,és nézik miket csinálnak.

Csak arra válaszolj amit kérdez.

2023. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem észt kell osztani, hanem megkérdezni. Nekem ebből sosem volt gondom. Kéményseprővel, mosógépszerelővel jól elbeszélgettünk a gondokról, hibákról, megmutatta, hol tudom szétszedni, mi hol van, pár gyakori gondot és elhárításukat is megmutatta.
2023. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!