Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A lakás tulajdonosa és haszoné...

A lakás tulajdonosa és haszonélvezője közül ki fizeti a költségeket?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak szeretnék egy kis lakást venni, hogy feltudjon költözni Budapestre.


Tulaj én lennék mert én adnám a saját tőkét és a jelzáloghitel is az én nevemen lenne.

Érdemes őt rátenni haszonélvezőnek?


Vagy milyen opciót ajánlotok?



2023. jan. 29. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Te vagy a tulaj, ő meg családtag ill. szívességi lakáshasználó.

Miért akarod bonyolítani az életedet??

2023. jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem akarom bonyolítani. Épp ellenkezőleg.


Mit tanácsolsz?

2023. jan. 29. 17:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit írtam.
2023. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A szívességi lakáshasználót be kell valahol jelenteni/jegyezni?

Vagy csak odaadom neki a kulcsokat és kész?


+ Ha a rezsivel elmaradásba kerül akkor nekem kell majd a késedelmi kamatot vagy bármit fizetni?

2023. jan. 29. 17:40
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Mindent neked kell, hiszen te lennél a tulajdonos.

Persze anyád nevére is írathatod a mérőórákat, de nem fizetés esetén úgyis te rendeznéd végül, hogy ne árverezzék el esetleg.

Csak lakcímbejelentés és lakcímkártya kell.

2023. jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nemaRendőrség ***** válasza:
83%
A haszonélvezőnek csak követelései és jogai vannak, felelősége nincs.
2023. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Ne tegyél rá haszonélvezetet. Csak magaddal b..ol ki.
2023. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha a te pénzedből van a alkás akkor ne tegyél rá haszonélvezetet, ez nem jó anyukádnak sem és felesleges.

Családtag, nyugodtan használhatja a lakásodat.

A közműszámlákat írasd a nevére, így ha intézni kell valamit akkor ő is meg tudja csinálni, nem kell neked mindenért odamenni. Kivéve ha a számlákat is te akarod fizetni. Persze meg is oszthatjátok, ha mondjuk tudod, hogy kicsi a pénze és a fűtést inkább te fizetnéd helyette meg a biztosítást, azt maradjon a neveden, a tévé, víz, villany meg legyen a nevén, hogy sajátjának érezze.

Ha elmarad a rezsivel az annak a felelőssége akinek a nevén van a számla, nem a lakás tulajdonosáé - ezért döntsd el, hogy mire akarsz te felelősséget vállalni. Ha a te neveden lesz a rezsiszámla akkor rajtad hajtják be az elmaradást, ha anyukád nevén, akkor meg rajta.

A költséget az fizeti akiben megegyeztek. Ha te nem kérsz bérleti díjat ellenben minden számlát neki kell fizetnie szerinted - akkor neki kell fizetnie. Ha úgy egyeztek meg hogy ő semmit nem fizet - akkor semmit nem kell fizetnie.

A haszonélvezetnek csak akkor lenne értelme ha anyukád pénzéből vennétek a lakást és a tulajdonos te lennél, ellenben ő használná haláláig. Ha nincs benne jelentős pénze akkor ne foglalkozzatok haszonélvezettel, feleslegesen bonyolítja a dolgokat. Attól hogy ő lenne a haszonélvező a számlákat ugyanúgy annak kell fizetnie akinek a nevén lesznek.

2023. jan. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se legyen haszonélvező, az a jövőben csak konfliktusokhoz vezetne. Szívességi lakáshasználót nem kell külön bejelenteni, annyi, hogy döntsétek el, hogy állandó lakcímre vagy tartózkodásira jelentkezik majd be az új lakásba, tulajként kell majd az áláírásod a lakcímbejelentőre.
2023. febr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!