Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha az én nevemre van íratva...

Ha az én nevemre van íratva egy lakás, de a haszonélvező nem én vagyok, mik a jogaim?

Figyelt kérdés

Jelenleg senki nem lakja. Az én nevemre van íratva, de a szüleim a haszonélvezők. Milyen jogaim vannak ilyen esetben és ha oda költözöm lesz-e joguk engem onnan kitenni?

Vagy teljesen át vagyok verve? :)



2019. máj. 26. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Jogod van a lakásban a felújításokat elvégezni, az esetleges adót fizetni és jogodban áll haszonélvezettel terhelten gombokért eladni.

Ezenkívül annyi jogod van, amennyit a haszonélvező engedélyez neked. Ha megengedi, akár ott is lakhatsz.

2019. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Egyetlen jogod van, hogy szót fogadsz a haszonélvezőnek.
2019. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Mivel lennél átverve?

Pontosan meg van határozva, mik a haszonélvező és a tulajdonos jogai.

Ennyire fasírtban vagy a szüleiddel, hogy nem lehet megbeszélni velük, használhatod-e az üresen álló lakást?

2019. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez nagyon nem igy van,ahogy irták .Felét te is ugyan úgy használhatod .
2019. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

#4

Miért beszélsz hülyeséget?

Nem használhat 1 m2-t sem, ha a haszonélvező nem engedélyezi, mert pl. kiadja valakinek, vagy csak egyedül akarja lakni!

Olvass utána, de addig is ízlelgesd a szót:

Ha-szon-él-ve-ző!

2019. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Családon belül ezek általában csak formai dolgok.

Régen sok volt az örökösödési adó, ezért eleve a gyerek nevére vették meg.

Vagy ha a párodtól meg akarsz szabadulni, anyukád elsóhajtja magát és köteles kiköltözni.

Ilyenekre jó ez a felállás.

2019. máj. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon jóban vagyok a szüleimmel, de nem szeretnék jogilag kiszolgáltatva lenni nekik.
2019. máj. 27. 07:19
 8/12 A kérdező kommentje:

Plusz nekem véletlenül sem említették, hogy magasabb rendű jogaik vannak vagy hogy ez az egész mit takar. :)

Köszi mindenkinek

2019. máj. 27. 07:21
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

"Nagyon jóban vagyok a szüleimmel, de nem szeretnék jogilag kiszolgáltatva lenni nekik."

Most is jogilag kiszolgáltatott vagy. Hiszen ők döntenek a lakás használatáról.

Ha jóban vagy velük, nem is értem, miért nem velük beszéled meg , hogy szükséged lenne a lakásra?

Ha a jogi vonatkozásoktól tartasz, írjatok egy szerződésszerűt, hogy milyen feltételekkel lakhatnál ott.

2019. máj. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

"Nagyon jóban vagyok a szüleimmel, de nem szeretnék jogilag kiszolgáltatva lenni nekik."


Húha!

Te nagyon nem bízol a szüleidben!

Amúgy ők sem bíznak benned, ezt bizonyítja az is, hogy ők maradtak a haszonélvezők!!

Nyilván jó okuk volt rá.

2019. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!