Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » '72es építésű kádárkockába,...

'72es építésű kádárkockába, régi vascsöves rendszer, de új radiátorokra milyen fűtőkazánt szerelnétek be? (bőv lent)

Figyelt kérdés

Adott egy 72-es B30 as téglaépítésű kádárkocka. Régi vascsöves nyitott rendszer, jelenleg vegyestüzeléssel. A radiátorok viszont újak 33k, azaz 3 lamellásak.

Meg szeretném hagyni a vegyes kazánt - sose tudni alapon - ezáltal a nyitott rendszert is.

Van fent egy régi gázos, parapetes kémény nélküli fég kazán is a rendszeren, de nem üzemképes.

A házon jelenleg nincs szigetelés, ebben az évben kerül erre sor.

A kérdésem az, hogy maradjak a régi FÉG kazánnál, azaz ugyanilyen típust rakassak fel (mert úgy tudom cserélni lehet, vagy megjavíttatni-felújíttatni) vagy pedig menjen fel egy kondenzációs oldalfali kivezetéssel (gázkémény nincs, és nem is tervezek telepíteni)

Van-e értelme az új kondenzációs oldalfali kazánnak (pl saunier duval márka) a régi nyitott vascsöves, de új radiátoros rendszeren?

Vagy vegyek inkább egy teljesen felújított ugyanilyen FÉG-et kb 200 k.-ért?


A kondenzációsnál tudom, hogy kell engedélyeztetni stb, úgy saccolom, kb 400 450k ba megállhat az is, ha csak engedélyeztetés, és beüzemelést kérek.


Leszögezem: NEM szeretnék teljes fűtésrendzser felújítást! azaz a nyitott, régi vascsöves rendszer marad, a leválasztható vegyessel együtt, ill. az új radiátorokkal. Csak a kényelmesebb fűtőtest a kérdés, amin egyszerűen nem tudok dűlőre jutni...



2023. febr. 22. 08:55
 1/7 A kérdező kommentje:

90 m2

a fentieket figyelembe véve egy új kondis kazán a megbízhatóbb, vagy a jó öreg felújított fég?

2023. febr. 22. 08:57
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

A FÉG az életben nem megy tönkre, de ha mégis kell valamilyen alkatrész az fillérekért kapható hozzá.

A mai modern kazánok állandó karbantartást igényelnek és sohasem hozzák vissza az árukat (gázművek, terveztetés, kémény, beszerelés, vill.szer. + maga a kazán ára stb...)

Ha annyira üzembiztosak lennének, akkor nem lenne kötelező az évenkénti szakszervíz, ahol a 30-40-60ezer Ft-os kiszállási és szervízdíjon felül, valahogy mindig találnak egy-egy kicserélendő alkatrészt további tízezrekért.

Arról már nem is beszélve, hogy ezek az anyagtakarékos és tervezett avulással készült kondenzációs kazánok -némi szerencsével- akár 5-6 évig is képesek üzemelni, mielőtt újat kell vásárolni. Akkor természetesen újra ismétlődik az egész procedúra a terveztetéstől a gázművekig...

Te döntesz.

2023. febr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna :-D 72-es kádárkocka, minden ugyanaz, csak a radiátorok régi öntöttvasak. A kazán FÉG ZC-18-as, itt van a konyhában a falon. Én nem változtatnék semmin.
2023. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is vagy 30 éves FÉG kazán van, a tisztításon kívül még semmit sem kellett javítani rajta.

(Ill. most jutott eszembe, hogy kb. 5 éve én magam cseréltem ki rajta a termoelemet ami ezer Ft-ba sem került akkor.)


A szomszédom 15 éve épült új házában viszont éppen az ősszel építették be a 3. modern kazánt. Természetesen minden adminisztrációt újra végig kellett csinálnia, mivel a régi kazán már nem volt kapható. Állítólag egymillió körüli volt ez az újabb kiadása.

Az őszi beüzemelése óta már kétszer is voltak nála szerelők....

2023. febr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

FÉG C40-es kéményes falikazán van nálunk.

Sohasem cserélném le, mivel ék egyszerű és gyakorlatilag semmi sincs ami elromoljon benne.

A mostani kazánok viszont agyon vannak bonyolítva és eléggé "anyagtakarékosak".

Ráadásul ezekhez nem csak gáz szükséges, hanem sok nyugtató is.

:)

2023. febr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Nyílt égésterű kazánt már nem lehet legálisan kicserélni, új nyíl égésterűre. Így újból csak a kondenzációs lehetséges, amit terveztetni kell! A kémény oldal irányú kivezetését majd a kéményterv meghatározza, sok tényezőtől függ, az egyik min 10 méter távolság a szomszédos lakóépületektől. Alap kéménnyel egy Duval fűtő kazán beüzemelve legálisan ~700000 Ft-körül lesz.

A kazánt egy hőcserélővel kell le választani a vegyes kazánról, utóbbinál a hőcserélő szekunder visszatérőjébe iszapleválasztót kell rakni!

Nem értem miért ragaszkodsz a nyitott rendszerhez, a zárt jobb.

2023. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Ellehet felejteni ezeket a magán akciós gázszereléseket.Hivatalosan is csak azok szerelhetnek,akiknek ehhez jogosultságuk van . 1 szerelő sem kockáztatja meg már az állását.A katasztrófa védelemnek joga van bármikor az ellenőrzéshez. Baj esetén valakinek el kell vinni a balhét.

Az autók műszaki vizsgálatákor sem lehet azzal érvelni,régen így volt.

A mai kondenzkazánok nem 1 gáz zabálók,és még meleg vízet is tudnak csinálni.A vegyes tüzelésű kazánokat is lehet kombinálni gázkazánhoz.

Csak a fűtésre kell több figyelmet forditani.A vas csöves fűtési rendszerhez meg nem kell nyúlni.Nagyon felmentek az árak,700-1 milka körül lehet kalkulálni. Környzetembem most van 2 kazán csere,még nem tudom a vég összeget.

2023. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!