Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zsákutca forgalmi akadály...

Zsákutca forgalmi akadály miatt hová fordulhatok?

Figyelt kérdés

Vettünk egy telket ami a zsákutca legvégén van,és egyszerre csak egy darab autó fér el rajta tehát ha jön szembe valaki akkor vissza kell tolatni


Arra mentünk oda hogy az egyik telek tulajdonosa az autójával az út közepén áll, és én addig a telkemre nem tudok bemenni amíg ő kipakol az autójából , és visszatolat az utca elejére ahol parkolni szokott ,mert nincs kocsibeállója .Nekem addig az utca elején kell állnom , mert ő kézben nem tudja odaáig elvinni a dolgait.Beszéltünk vele azt mondta ezt már évek óta így szokta és eddig még ez senkit nem zavart nem is óhajt ezen változtatni, és rendszeresen ezt fogja tenni mi meg várjuk ott akár fél órát vagy többet is.Persze hogy nem zavart eddig senkit, mert eddig csak üres telkek voltak ott.Megteheti ezt vagy ha nem akkor kihez tartozik a dolog?


2023. márc. 5. 11:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

Kreszben szó szerint ez áll:

40. § "Tilos megállni ahol a jármű és az úttesten levő záróvonal vagy a jármű és az úttest másik szélén álló jármű között legalább három méter széles hely nem marad."


Közterületfelügyelet vagy rendőrség feladata az intézkedés. De sanszos, hogy mire kiérnek, már végez a szomszéd, és neked se lesz már kedved megvárni őket.

2023. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
8 neked annyi eszed sincs hogy alaposan elolvasd amit írtam Ki írta hogy bevásárolni mennek??? Járkálnak kertbe ide oda anyóshoz mamához stb
2023. márc. 5. 13:01
 13/22 A kérdező kommentje:
és olyankor is mindíg hoznak valamit ami szerintük nehéz
2023. márc. 5. 13:02
 14/22 anonim ***** válasza:
8%

#12


igen a szomszédaid anyós meg barátoktól annyi dolgot kapnak (naponta 3x) hogy fél óráig tart bevinni... aha... hiszi aki olyan szellemi szinten áll mint te xd

2023. márc. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
97%

Az 5ös még nem volt ilyen helyzetben.

Mi zsákutca végén lakunk. 2 kocsi csak úgy fér el egymás mellette, ha teljesen lehúzódnak az útról; egyik oldalt a "járdára", másik oldalt a füves padkára.

Az út közepe felé lakók rendszeresen úgy álltak meg, hogy nem húzódtak le, nem fért el mellettük egy autó. Ha a hölgyemény otthon volt, az utca vége felől kocsi se be, se ki. Dudálásra nem jönnek ki a házból, csengetésre kijön, de kocsikulcs nincs nála, bent alig találja. Ha pakolászik a kocsiból, még az ajtókat is nyitva hagyja amíg ki-be mászkál a házba.

Számtalanszor kértük szépen, hogy vagy álljon be az udvarukra, vagy húzódjon félre, hogy más is tudjon közlekedni. Semmi eredménye nem volt. Egyszer a vőm ment volna ki az utcából, a hölgy ismét pakolgat. Elsőre szépen kérte, hogy álljon arrébb, mert menne. "mindjárt végzek a pakolással" odavetéssel elintézettnek tekintette a dolgot a hölgy, és zavartalanul rámolt a kocsiban. Nem idézem szó szerint, miket ordított neki a vőm, de azóta, ha meglátja a vő kocsiját, ész nélkül húzódik le az útról.

2023. márc. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%
Én is egy ilyen zsákutcában lakok, nálunk mindenki a lehető legkevesebb időt tölti az úton. Értelmezhetetlen számomra a pakolós tulaj hozzáállása, ha ilyen k****g akkor biztos ordibálnék vele hogy álljon már ki had menjek a dolgomra.
2023. márc. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
15 ös itt ugyanez van állítólag pakolnak és szerintük nehéz dolgokat viszont a kocsit otthagyják bemennek közben a házba is , és azt is várjam meg hogyott elpakoljanak.Én nem dönthetem el kinek mi a nehéz ha látok pl nála egy kicsi szatyrot az lehet neki nehéz, de látványosan húzza az időt az biztos
2023. márc. 5. 13:08
 18/22 anonim ***** válasza:
86%
Egyirányú utcában ugyanilyen düddő lakó költözött be akinek nem volt kocsibejárója és az úton állt meg pakolni 1-2 órára. Pedig csak a drótkerítést kellett volna elvágnia és befért volna az autóval. Elsőre szépen kértem, mondta hogy várjam meg míg végez. Mondtam hogy sietek a gyerekért az oviba, álljon félre aztán vissza tud tolatni pakolni. Hát ő most nem akar félre állni. Akkor megfenyegettem hogy eltöröm mindkét kezét ha nem áll félre és akkor majd nem tud pakolászni. Sok hülye csak a fenyegetésből ért.
2023. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
95%

17: Itt szép szóval nem mégy semmire, csak baleknak fog nézni.

Vagy ordítasz vele (persze az sem mindegy, mit), vagy azt csinálod, mint a munkatársam: Zsákutca vége, utolsó utáni házba vitt valamit (az utca végén levő telken magánút van ami még egy házhoz vezet) Szeretett volna behajtani az udvarra, de a kapu előtti háznál egy okos sofőr a jövök és megállok módszert alkalmazta, hogy beszélgessen az ott dolgozó munkásokkal. Persze ő sem állt arrébb, így a munkatársam ugyanezzel a módszerrel leállt mögé. Amikor a kaput nyitotta és elindult befelé, rögtön ugrott a f@szi, hogy menne el. Mire a munkatársam: én meg bementem volna. Mit volt tenni, meg kellett várnia amíg a munkatársam begyalogol és végez a dolgával.

2023. márc. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 nemaRendőrség ***** válasza:
6%

Segíts neki behordani a dolgokat.

Egyből hamarabb megvan és te is jó kapcsolatot ápolsz a szomszéddal.


Én is mindig segítek mindenkinek ha úgy van

2023. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!