Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha jelentős mértékben vastagít...

Ha jelentős mértékben vastagítjuk (akár másfél, akár két méter vastagra) a döngölt föld falakat, nőhet azok teherviselő képessége? Elsősorban: hol lehet erről olvasni/tájékozódni (kissé, vagy akár sokkal) bővebben?

Figyelt kérdés

Illetve néhány cikkben olvastam ezek cementtel való megerősítéséről is. Ha cementet keverünk hozzájuk (a cikkek/leírások körülbelül tíz százalékos arányt javasoltak), nőni fog teherhordó képességük? Igen, sajnos ezzel éppen a pozitívumuk, természetes mivoltuk fog csökkenni némileg.


(Voltam megannyi várban, illetve barokk/copf díszteremben, tudom, hogy a méter vastagság feletti falazatnál már nagy ablakokra lesz szükség, mert az ilyen enteriőröknek még így is erődítmény hatása lesz. Azonban ennek - és társainak - megtárgyalása nem szerepel ebben a kiírásban.)



2023. márc. 15. 21:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Még logika nélkül is a vastagabb fal nagyobb terhelést visel(egyazon anyag).

Adat nincs róla sehol, mert a vályog nem émi minősített egységes építőanyag. Így annak mindig egyedi paraméterei vannak. Építés esetén ezt az építész garantálja egyedi elbírálás alapján.

Van vályogra előszabvány, megveheted, belenézhetsz, de sztem ilyen nincs benne. Vályogépítészetről szóló könyvekbe lehetnek már adatok, de ezek is egyediek mindig.

2023. márc. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!