Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben? Kihez lehet fordulni?

Figyelt kérdés
Nyáron került a birtokunkba egy ingatlan, melyből az előző 1/2 arányban lévő tulajdonos lakcímét fiktiváltattuk, mert ő maga nem volt hajlandó új lakcímet létesíteni. Többször felhívtuk a figyelmét, hogy ki fogjuk őt jelenteni innen, amennyiben nem jelent be magának új lakcímet, de őt ez nem érdekelte. Értelemszerűen mindezt a tulajdonjog tulajdoni lapra történő bejegyzése után tudtuk megtenni, addig még effektíve ő is szállásadónak minősült. Határozatot kaptunk kb. 2 héttel a bejelentésünk után, hogy a kérelemnek helyt adtak. 8 napon belül köteles leadni az immár fiktivált lakcímkártyáját bármely járási hivatalban. A mai napon viszont kiderült, hogy a még birtokában lévő (fiktív) lakcímkártyával szerződést kötött, mint személyes adatként ezáltal, az került bele a szerződésbe. Tulajdonosként úgy gondolom, hogy egyrészt ez részéről jogellenes, hiszen leírták neki is, hogy le kell adnia attól függetlenül, hogy létesít-e új címet, vagy sem. Másrészt pedig nem szeretném, ha az ingatlan címét tartalmazó lakcímkártyával járna el, ahol csak akar. Azt én is tudom, hogy egy kormányhivatali ügyintézés során azonnal kiderülne, hogy fiktív lakcímkártyája van, mert ott leolvassák a vonalkódot. A gond viszont az, hogy gyakorlatilag ezen kívül sehol sem derül ki, hogy érvénytelen az igazolvány. Attól tartok, hogy ki tudja mire fogja még felhasználni ezt a címet, mint lakcímként bemutatva. Köszönöm szépen előre is segítséget, és azt is hogy végigolvastad ezt a hosszú szöveget.
2023. márc. 18. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Rendorsegi fdljelentes ingyenes! Ez okorattsl valo visszaeles. Korozni fogjak miatta.


Meseld el papirokkal bizonyitva ezt a rendorsegen!

2023. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

"ki tudja mire fogja még felhasználni ezt a címet, mint lakcímként bemutatva"


Na de mégis mire szerinted?

Milyen károd származhat belőle, ha amúgy ő maga nem tartózkodik az ingatlanban és nem is tud bemenni?

2023. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Milyen szerződést kötött??
2023. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Honnan tudod, hogy ma azzal szerződést kötött?
2023. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Semmi közöd ahhoz hogy milyen szerződést kötött és milyen iratokkal. Rád ez semmit nem fog jelenteni, nem te vagy a szerződő fél és ő már nem ezen a címen lakik.

Nem kell vele foglalkoznod. Ha nagyon idegesít akkor jelentsd be a rendőrségen, hogy tudomásod szerint a lakcímkártyája már nem érvényes amikor szerződést írt alá - de nem fognak vele foglalkozni. Hiszen lehet hogy nem is tud róla, hogy a lakcímkártyája már nem érvényes. nem hamis lakcímkártyát használt hanem a sajátját ami nem sokkal korábban még érvényes volt.

2023. márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen a választ.


#2 Először is, nem véletlenül jelentettem ki a lakcímét, ugyanis semmi köze a házamhoz, még ilyen szinten sem. Mint fentebb írtam, felhívtam a figyelmét annak idején, hogy jelentkezzen be oda, ahová költözik, mert különben ki fogom innen jelenteni. Például olyan károm származhat, hogy ki tudja kinek, mikor hol használja a lakcímkártyát, és majd nálam fogják keresni, hiszen hol is keresnék, illetve szerintem ezt nem kell megmagyaráznom. Egyszerűen nem ott lakik, ne használjon valótlan adatokat tartalmazó okmányt. Jelenkezzen be oda, ahol valóban lakik, és értelemszerűen kap majd egy új lakcímkártyát, azzal azt kezd amit akar, ott használja, ahol akarja. Ahhoz valóban nem lenne közöm.


#3-4-5 Teljesen mindegy milyen szerződést kötött, nem ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy felhasználta ezt a lakcímkártyát. Ahhoz pedig igencsak van közöm, hogy az én címemmel szórakozik. Tudomása van róla, hogy érvénytelen lakcímkártya, mert ő is kapott határozatot a Kormányhivataltól, amit át is vett, melyben mint fentebb írtam, hatóságilag szólították fel, hogy köteles leadni a lakcímkártyát attól függetlenül, hogy új címet bejelent-e, vagy sem. Ő ennek nem tett eleget. Mindez tavaly július közepén történt, tehát nem mondhatja, hogy nem tudott az érvénytelenítésről, továbbá azt sem, hogy nem kapott tájékoztatást.

2023. márc. 18. 22:52
 7/14 anonim ***** válasza:
#6: Hány helyen kérik el a lakcímkártyát cím megadásánál? Szinte sehol...
2023. márc. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sajnos semmi jó ötletem sincs. Az aggodalmadat megértem, hiszen ha valami adósságot csinál és az végrehajtásra kerül, a végrehajtót nem érdekli a szöveged, hiszen a bíróság vagy a közjegyző döntött és ő foglal. Persze bírósághoz fordulva 1-2 év alatt nyert ügyed lehet, ha addig még nem árverezték el a fél lakberendezésedet.
2023. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8 Nem tud másnak adósságot csinálni és nem foglalnak le semmit más tulajdonában.

Attól mert a bérlőd lakcíme od szól a lakásodba még nem lesz a te adósságod amit csinál és nem fogják elvinni a te tévédet a behajtók - főképpen nem ha már nem is lakik ott és már rég nem is az a lakcíme.

2023. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#8 Köszönöm szépen a válaszodat!


Arra gondoltam mindeközben, hogy felveszem a kapcsolatot a Kormányhivatal járási hivatalával és bejelentést teszek, hogy nem adta le a lakcímkártyát. Gondolom a gépben látni fogják, hogy erről már készült határozat nyáron, illetve azt is, hogy nem adta le. Úgy sejtem a leadandó okmányokról is vezetnek nyilvántartást, abból látni, hogy nem került leadásra. Innentől kezdve majd ők lezongorázzák vele, hogy miért is nem tett eleget a határozatban foglaltaknak. Feltételezem, nekik is érdekük lesz egy érvénytelen lakcímkártya megsemmisítése.

2023. márc. 19. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!