Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben? Kihez lehet fordulni?

Figyelt kérdés
Nyáron került a birtokunkba egy ingatlan, melyből az előző 1/2 arányban lévő tulajdonos lakcímét fiktiváltattuk, mert ő maga nem volt hajlandó új lakcímet létesíteni. Többször felhívtuk a figyelmét, hogy ki fogjuk őt jelenteni innen, amennyiben nem jelent be magának új lakcímet, de őt ez nem érdekelte. Értelemszerűen mindezt a tulajdonjog tulajdoni lapra történő bejegyzése után tudtuk megtenni, addig még effektíve ő is szállásadónak minősült. Határozatot kaptunk kb. 2 héttel a bejelentésünk után, hogy a kérelemnek helyt adtak. 8 napon belül köteles leadni az immár fiktivált lakcímkártyáját bármely járási hivatalban. A mai napon viszont kiderült, hogy a még birtokában lévő (fiktív) lakcímkártyával szerződést kötött, mint személyes adatként ezáltal, az került bele a szerződésbe. Tulajdonosként úgy gondolom, hogy egyrészt ez részéről jogellenes, hiszen leírták neki is, hogy le kell adnia attól függetlenül, hogy létesít-e új címet, vagy sem. Másrészt pedig nem szeretném, ha az ingatlan címét tartalmazó lakcímkártyával járna el, ahol csak akar. Azt én is tudom, hogy egy kormányhivatali ügyintézés során azonnal kiderülne, hogy fiktív lakcímkártyája van, mert ott leolvassák a vonalkódot. A gond viszont az, hogy gyakorlatilag ezen kívül sehol sem derül ki, hogy érvénytelen az igazolvány. Attól tartok, hogy ki tudja mire fogja még felhasználni ezt a címet, mint lakcímként bemutatva. Köszönöm szépen előre is segítséget, és azt is hogy végigolvastad ezt a hosszú szöveget.
2023. márc. 18. 21:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ő csak akkor tudja "leadni", ha új lakcímre tud bejelentkezni. Ha nincs hová, akkor legfeljebb a hajléktalanoknak járó települési szintű lakcímkártyát kaphat, amivel nem megy sokra. :(
2023. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#9 Nem bérlő ő, hanem volt résztulajdonos. Új lakcíme több mint valószínű, hogy nincsen, különben minek használta volna ezt a lakcímkártyát, illetve nem is tudta volna, ugyanis, ha új címet létesít, ezt a kártyát elveszik tőle. Az egész arról szólt csupán, hogy ne használja fel ezt a kártyát, semmilyen helyen se ez alapján írják be az ő lakcímét.
2023. márc. 19. 19:07
 13/14 A kérdező kommentje:
#11 Ezt én is tudom, viszont pontosan arról van szó, hogy ezt a lakcímkártyát mindenképp le kellene adnia attól függetlenül, hogy települési szintű lakcímet kapna. Amikor benn voltunk a járási hivatalban az ügyintéző is ezt mondta, még mielőtt a határozat elkészült. Nincs választási lehetősége, pontosabban ezt már a határozat átvételétől számított 8 napon belül le kellett volna adnia. Az senkit nem érdekel, a hivatalt és engem sem, hogy a leadás után neki milyen címe lesz. Ők egy érvénytelen okmány leadására kötelezték, másra nem. Mellesleg teszem hozzá, hogy minderre szükség sem lett volna, ha normális ember módjára magától bejelentkezik oda, ahová költözött, mert akkor alapból elvették volna tőle a kártyát az új kiállításakor.
2023. márc. 19. 19:14
 14/14 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem ha rádöbben, hogy minden hivatalos levelezését, értesítését, stb a régi címére küldik az-az hozzád, magától is elintézi. De ettől még persze jelezheted.
2023. márc. 20. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!