Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy van ez a fúrt kút bejelen...

Hogy van ez a fúrt kút bejelentése?

Figyelt kérdés
Nincs nekem, csak most olvastam itt egy erről szóló kérédst, és felmerült bennem, hogyha be kell jelenteni, akkor nem tudnak róla, hogy kinek van. Tehát ha nem jelenti be valaki, akkor sincs semmi. Viszont az furcsa, hogy nem tudnak róla, hiszen a kútfúrás engedélyköteles. Fel tudna valaki világosítani? Köszi.
2023. márc. 27. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

A kútfúrás engedélyköteles, de senki nem szokta engedélyeztetni, mert nem foglalkoznak vele az önkormányzatok. Nálunk újépítésű környéken mindenkinek van, senki nem jelentette be és senki nem is jelentette a másikat emiatt.


Nem tudom, most az önormányzat pl. hogy ellenőrizné a kutakat, ha senki nem engedi be őket, aműgy ez nem olyan, mint egy terasz, hogy látszódjon felülről fotózva

2023. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

hát az engedélykötelezettség az igen szép dolog...


Vagy huszonöt évvel ezelőtt egy útszéli kisbolt előtt várakoztam, közben megállt egy vízügyes fúrókocsi..a barátom meglátta őket, megkérdezte, hogy itt a közelben kellene kutat fúrni...megcsinálnák-e? megmondta a pontos címet, elővettek egy térképet, összesúgtak, megkérdezték: most jó lesz? -hát hogyne! Mondtak egy árat, és már indultak is..


...na itt sem jött szóba az engedély..ilyen van még néhány ezer ...


Ezt a bejelentéskötelezettség miziriát minden évben elsütik...

2023. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem. Hát akkor nem is bejelenteni, ha eddig nem volt.
2023. márc. 27. 16:40
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Egy ismerősömnél tavaly fúrt kutat egy kútfúró, engedélyről szó sem esett...
2023. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aha. Jó ezt nem tudtam, hogy engedély nélkül szokták. De akkor akinek így lett, az nincs nyilvántartva, tehát be sem kell most jelentenie. Különben honnan jönnének rá, hogy van neki?
2023. márc. 27. 16:59
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

#5 Inkább van aki úgy szokta. Attól még elvileg engedélyeztetni kellene.


Pl. hogy valaki feljelenti.

2023. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

95-2000 között 2 is fúrattam,akkor semmilyen engedély nem kellett.

De itt nem csak a fúrt kutakról van szó,a házaknál lévő ásottakról is .

A zalai zárt kertekben nagyon sok van.A veteményeket nem a hálózati vízről akarja senki sem locsolni.Állam bácsi nem járult hozzá ezen kutak létesitéshez.Valamit ki kellett találni,hogy tereljék az emberek figyelmét a kormány mocskos alattomos dolgairól.Kiváncsi lennék rá hány önkormányzatnak van erre sétáló embere,hogy felderítsék a kutakat.

Aztán vegyél rá mérő órát,a fidesz majd ráteszi az ársapkát.

A múltban jött az olajat kereső fúrós kocsi.kb 2 óra alatt megfúrták,le is csövezték.Pár fúrásnál ott is voltam.

Nagy a baj,az Unió nem küldi a pénzt.

2023. márc. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

"Állam bácsi nem járult hozzá ezen kutak létesitéshez.Valamit ki kellett találni,hogy tereljék az emberek figyelmét a kormány mocskos alattomos dolgairól"


Én abszolút fidesz-ellenes vagyok, de most nincs igazad. Ez, hogy össze kellene írni az országban létesített kutakat, Eu-s előírás a fogyatkozó vízkészletek és a vízgazdálkodás áttekinthetősége miatt, ez kötelezi Magyarországot.



Az nyilván más, hogy ezzel a kormány utána vissza tud élni sokféle módon, bár nem ez lenne az alapvető cél, hogy megadóztassák és betiltsák a kis kutakat, csak ismerve a Fideszt...

2023. márc. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
az én ásott kutam 90 éves, engedéllyel ásta egy mester. A kút még katonai térképen is rajta van, lóitatónak feltüntetve.
2023. márc. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Épp most került ki ez a videó: [link]
2023. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!