Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Honnét tudható, hogy legális...

Honnét tudható, hogy legális vagy illegális a kertben lévő fúrt kút?

Figyelt kérdés

Ezzel a cikkel találkoztam, eddig még nem hallottam a témáról: [link]


Van a kertünkben egy fúrt kút, réges-régen, sok évtizeddel ezelőtt a nagyszüleim csináltatták, kerti öntözésre használták.

Az én gyerekkoromban már alig-alig használtuk, mert kevés is volt a víz, ezen kívül tönkre ment a szerkezet, és nem tudtunk többet vizet felhozni belőle, és már nem is javíttattuk meg. Csak úgy ott van.


Most akkor ez legális kút, vagy illegális???? Semmi kedvem bármiféle büntit fizetni egy olyan kút miatt, amit tényleg nem használunk.


Egyébként volt már gondolat a családban, hogy fel kéne újítsuk, de inkább esztétikai okokból, a kert szépítése céljából, és nem hogy öntözzünk. Néha 1-1 fára menne max víz, annyi, vagy annyi se.


Szóval hogy egy ilyen régen készült kút, az okés, és csak a közelmúltban fúrt kutakról szól a cikk, vagy sem?



2018. okt. 11. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Ha norton kút,akkor nem hinném hogy aggódnod kell,de ha biztos akarsz lenni, leszereled és betömöd ha már nem ad vizet.

Azt hogy ezt hogyan fogják ellenőrizni magánterületen,arra én kíváncsi lennék.

Ez a Rákosi rendszerhez hasonlítanám,mikor az udvaron lévő haszon állatokat írták fel,meg hogy azoknak mennyi a becsült szaporulata és a földeken termett haszonnövények becsült hozamát a meghatározott beszolgáltatási mennyiség miatt.

Ezzel a kútadó sarcal szerintem még nincs vége az orbán kormány megszorításainak,hogy ők még többet tudjanak lopni,stadionozni.

2018. okt. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
1-es, te milyen kútadóról beszélsz? Sehol sem említették az adót, eddig legalábbis.
2018. okt. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
A 80 méternél mélyebb, nagyobb vízmennyiséget adó kutakról van szó szerintem, melyet kertészetek, m.gazdasági üzemek használnak.
2018. okt. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Az internetadó megbukott, most kútadóval kísérletezik a kormány.

# 2: A tévében egyik parlamenti ülésen elhangzott az hogy a kút összeírás célja a későbbi adóztatás lehetősége. Azt szeretnék ha mindenki vízórán keresztül fogyasztaná a vizet. A jövőben akár a fúrt kútra is szereltethetnek vízórát.

2018. okt. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
2-eske te melyik bolygóról jöttél?UFO migráns vagy,vagy pedig ennyire tájékozatlan?
2018. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Nincs az az élő ember, aki a rám tartott fegyver nélkül bejöhetne a portára kutat nézegetni! És akkor még ott a kutya! A cikket nem olvasom el, mert origo, nem nyitom meg.
2018. okt. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem aggódnék. Errefelé a kutyát nem érdeklik a kutak, de ugye az ország tele van totál illegális szivárgó emésztőkkel is, illegálisan épített garázsokkal s egyebekkel s ivóvizet adó mély kutakkal, amik után nem fizetnek ilyen természet- vagy vízvédelmi akármit, bocs, nem tudom, minek hívják. A villanyszerelő rákérdez szereléskor, hogy kell-e nonstop vezérelt áram, szolid ember pedig csak vezérelt konnektorokat kér...

Senki nem szokott ezekkel foglalkozni.

Ami nem azt jelenti, hogy bármilyen illegális dologra biztatlak, csak én nem aggódnék, hogy majd hirtelen jönnek és megnéznek dolgokat. Nem szoktak.


Ez csak megjegyzés, mert a fő kérdésre nem tudtam választ adni.

2018. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
Olyan kutakra vonatkozik,.amelyek fúrásához már alapból is víz ügyi engedély kellett volna .Ásott kutakról egy szó sem esik,pedig azok ix vannak 30 m mélyek is .
2018. okt. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Imádom, mikor idi0ták pontoznak.
2018. okt. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, nem minden kút fúrt, van ami ásott :)
2018. okt. 15. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!