Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A vízóra pörög, de nincs...

A vízóra pörög, de nincs fogyasztás. Hol folyhat el?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap lettem figyelmes arra, hogy a vízórám pörög úgyis, hogy nincs fogyasztás, és az utóbbi pár hétben 27 (!) köbméter víz ment át az órán. Ha elzárom a főcsapot, akkor értelemszerűen nem mér az óra. A falakon nincs jele beázásnak, az udvaron sincs semmi erre utaló jel. Hol lehet a csőtörés, és nagyvonalakban mennyibe fog ez nekem kerülni?

2023. ápr. 8. 17:19
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az észrevételeket. Jeleztem már a vízműnek, majd jövő héten jönnek ellenőrizni.
2023. ápr. 8. 18:30
 12/31 anonim ***** válasza:
71%
Ha a vízóra után van a gond, akkor a vízmű nem fog csinálni semmit. Az óra utáni első szerelvényig, vagy ha az nincs, akkor még utánna 10 cm vezeték a vízműé, utánna a fogyasztóé.
2023. ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
82%
Ha kertes ház, akkor először az udvaron keresd a problémát. Ha tudsz bármilyen leágazásról, pl kerticsap , melléképület felé. A falon ilyen mennyiségű víz látszódna. Föld alatt nem feltűnő egy ideig.
2023. ápr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Értem. De ha kijönnek a vízműtől, attól még egy bevizsgálást megcsinálnak?

13-as, köszönöm, mindenképpen meg fogom nézni.

2023. ápr. 8. 18:44
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Milyen bevizsgálást gondolsz?

Valószínűleg a vízmérőnek semmi baja. Egyébként el lehet vitetni hitelesíteni, de ez fizetős.

2023. ápr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha az óra után elzárod és megáll akkor a vízműnek nincs hozzá köze.

Persze ki lehet hívni, de az már fizetős.

2023. ápr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy műszerrel feltárja, hol folyhat el a víz. Már ha létezik ilyen "röntgen" féle műszer.
2023. ápr. 8. 18:50
 18/31 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem körbenéznek, aztán megállapítják, hogy ásni vagy bontani kell és keress valakit. Javaslom, hogy nézd meg a lakásbiztosítást, elfolyt vízre fizet e. Mert nem minden esetben. Illetve ha fizet, akkor is kell anyag+munkadíj számla a javításról. Valami jogszabály változás miatt most már csak így számolják el. Két éve jártam így.
2023. ápr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
74%

Létezik ilyen.

Nem tudom hogy ez kis átmérőjű vezetéken működik e.

2023. ápr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy van ilyen csőtörés kereső, amivel a földben meg lehet találni a folyást. De mivel vízóra utáni, így valószínűleg nem csinálnak semmit.
2023. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!