Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A vízóra pörög, de nincs...

A vízóra pörög, de nincs fogyasztás. Hol folyhat el?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap lettem figyelmes arra, hogy a vízórám pörög úgyis, hogy nincs fogyasztás, és az utóbbi pár hétben 27 (!) köbméter víz ment át az órán. Ha elzárom a főcsapot, akkor értelemszerűen nem mér az óra. A falakon nincs jele beázásnak, az udvaron sincs semmi erre utaló jel. Hol lehet a csőtörés, és nagyvonalakban mennyibe fog ez nekem kerülni?

2023. ápr. 8. 17:19
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Csodás. Köszönöm szépen a válaszokat. Mindig van valami, nem lehet nyugodt élete az embernek :(
2023. ápr. 8. 18:55
 22/31 anonim ***** válasza:
87%

"Az már érdekesebb, hogy beltéren nincs nyoma az elfolyt víznek."

Miért lenne? Nekem a házba talajszint alatt 80cm-re megy be a cső, rájön még 60cm lábazat, az már 140cm, na itt van a konyha fürdőszoba padlózat (burkolás).

Vidáman, akármennyi víz észrevétel nélkül (házon belül nézelődve) el tud folyni.

Mint ahogy a kerti csap (főcsap, elzárva visszafolyós) meghibásodásakor (40év után) tette. Mondjuk nem ömlött, de kiszúrtam..

Attól tartok nagy bontás lesz, imádkozz, hogy házon kívül megtaláld.

2023. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
17%

okosba a vízművek embere is megcsinàlja, egy kis locsoló pénzért,piros tojásért cserébe.

:)

2023. ápr. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 mindentudó99 ***** válasza:
68%
Mint írtam ki kell ásni a vezetéket. Ezt nem üszod meg. Vagy ásasd ki valakivel.
2023. ápr. 9. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
82%

Ez egyáltalán nem olyan nagy mennyiségű víz. Dolgoztam lakszövnél, előfordult, hogy a lakók panaszkodtak (panelben) a rengeteg vízfogyasztás miatt. Kimentünk a vizesekkel, hát folyt a wc-tartály, nem jól zárt el. Az simán elvitt napi 1 m3-t. Amelyik nagyon folyt, az 2-t.

Ha ez a víz elég mélyen jut a földbe, akár a ház alatt, akkor az nem fog látványosan jelentkezni a falakban.

Kertes házasok közül biztos sokan ismerik azt a jelenséget, hogy a vakondlyukba belenyomják a 3/4-es slagot, aztán a lyuk 3 óra múlva se telik meg, de még csak vizes se lesz sehol a felszín, mert a repedések elviszik a vizet, a vakond meg csak unottan legyint egyet, hogy már megint kínlódik ez a barom.

A lakszövnél olyan is volt, hogy egy épületnél a vízóra annyit mutatott, hogy az egy komplett lakás ára volt. Ki lett ásva, és kiderült, hogy egy 20 cm körüli régi eternit nyomócső tört el teljes keresztmetszetben (óra után), úgy másfél méter mélyen. (Magam is láttam, akkor tanultam meg, mi az a Gibaud kötés...) És a felszínen az se jelentkezett.

2023. ápr. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 NTBS ***** válasza:
36%
Ki kell ásni a nyomvonalát.
2023. ápr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
11%
... falat bontani.
2023. ápr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Na, mi lett kedves kérdező? Nálam most lett csőtörés családi ház udvarán, egyszer csak megjelent egy tócsa a fűben ebben a szárazságban. Megkapargattam egy vasvillával és láttam, hogy óvatosan bugyog felfelé, mint egy forrás. A vízvezeték ott ágazik le nagyjából a ház és a kerticsap felé, az egész kb. 3 méterre van a vízóraaknától. Nyitottam is fel rögtön, néztem az órát és szépen pörgette.

Úgyhogy engedtem odabent ivóvizet és pár vödör vizet wc-öblítésre, aztán lemásztam az aknába és elzártam a bejövő főcsapot az óra előtt.

Amit nem értek, hogy a cső mentén hogyhogy nem talált utat a víz vissza az aknába? Hogyhogy felfelé bugyog a talajfelszín felé? Ennek mondjuk örülök, mert így legalább észrevettem és nem sokat hajtott az órán és vízzel teli aknában legfeljebb a tűzoltók hívása és szivattyúzás után tudtam volna elzárni a csapot.

2023. okt. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
50%

Én, mint vízműves, naponta találkozok olyannal, hogy 6-800 m3 elfolyás nyomát sehol nem látni. Jó esetben 2 leolvasás között -fél év alatt- "csak" ennyi folyik el egy szivárgásnál.

Rosszabb esetben -találkoztam ilyennel is- 8 hónapig nem néztek a mérőre és közben 10+ezer liter elfolyt. Nyoma nem volt, pedig nem szivárgott, hanem dőlt valahol. Brutálisan pörgött a kerék.

Leolvasás után 2 nappal már 80 m3-rel többet mutatott. Őket nem érdekelte, hogy el legyen zárva, nekem meg nem dolgom, csak felhívom a figyelmüket.

Valószínűleg a szennyvízcsatornába talált valami utat, mert ennyi vizet nem nyel el a talaj.

jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
44%

"Leolvasás után 2 nappal már 80 m3-rel többet mutatott. Őket nem érdekelte, hogy el legyen zárva, nekem meg nem dolgom, csak felhívom a figyelmüket."

Eléggé szegénységi bizonyítvány az erkölcseidről saját lelkiismereted, a munkáltatód és a környezet felé.

Pedig csak el kellett volna fordítanod a csapot.

jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!