Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire értelmes panel...

Mennyire értelmes panel lakásokban már kikapcsolni a fűtést? Persze a teljes árat azért felszámítják..reggel meg hideg van és este se melegszik fel a levegő odakint sajnos még április közepén sem.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 26. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem számolnak fel "teljes árat" ha ki van kapcsolva a fűtés.
2023. ápr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A fűtés ki/bekapcsolását általában a társasház ügyeit kezelő cég kezdeményezi vagy a lakóközösség a közös képviselőn keresztül. Hogy aztán ők felmérték-e az emberek igényét mielőtt kikapcsoltatták, az jó kérdés. Ilyen esetekre érdemes tartani otthon egy hősugárzót.

A fűtés költsége az elfogyasztott hőenergia alapján lesz kikalkulálva, ha nincs fűtés, nincs mit kifizettetni.

2023. ápr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos általában ha fel is mérik az emberek ígényeit ritka, hogy egyezik a vélemény (én személy szerint csak azt nem értem, hogy ha valahol szabályozható a fűtés, akkor miért nem tartható legalacsonyabb fokon azaz 0.-n)

Egyrészt nem kell többet fizetniük plusz nem csinál nagy meleget..)

Ilyen szempontból tényleg praktikusabb más fűtési opció, ahol az ember nem kötött mások igényeihez és ha egy hidegebb tavaszi reggel vagy este adódik kicsit feltudja melegíteni a lakást.

2023. ápr. 26. 12:55
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

189/1998. (XI. 23.) Korm. rendelet a központi fűtésről és melegvíz-szolgáltatásról: "2. § f) fűtési idény: az év október hó 15. napja és a következő év április hó 15. napja közötti időszak."

Ennyi. Ha neked más igényed van, akkor ne költözz panel házba.

Egyébként én több mint egy hónapja nem fűtök és 20 fok van a lakásban.

2023. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csúcs egy rendelet, főleg hogy az időjárás is éleg kiszámíthatatlan
2023. ápr. 26. 13:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Házközponti? Mert ha lakáson belül szabályozod, akkor annyit fizetsz, amennyit fogyasztasz
2023. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeptembertől május 15-ig tart a rendelkezésre állás.

Nálunk olyan szerződés van, hogy ebben az időszakban hőmérséklet alapján megy a fűtés. A héten is nappal leálltak, hajnalban pedig egy temperáló fűtést adtak. Ha hideg az éjszaka, fűtenek. Nem ezerrel, hanem csak annyira, hogy meglegyen egy bizonyos hőfok a lakásokban.

Így mindig más a havidíj. És csak annyit számláznak, amennyi energiát elhasználnak.

2023. ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, azért nem is értettem/értem miért zavar sok embert a minimális fűtés ilyenkor, hisz szabályozható. Alapvetően a gázcirkó az egyik legjobb fűtés,már modern zárt rendszerben működik.
2023. ápr. 26. 15:33
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyébként 2020-n jóval túl, kicsit bizarr a hősugárzó ötlet:D

Hasznosabb lenne a fűtés bekapcsolása

2023. ápr. 26. 21:15
 10/11 A kérdező kommentje:

Az is durva, hogy szólni kell a közösképviselőnek "szíveskedjék bekapcsolni"

Elég elavult módszer, ennél még klímával is jobb fűteni

2023. ápr. 26. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!