Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A tégla-szilikát tégla falazat...

A tégla-szilikát tégla falazat biztosítási szempontból minek számít?

Figyelt kérdés

Egy '80-as években szilikátból épült "Kádár kocka" volt az alany, amihez plusz szoba lett (engedéllyel, tervekkel, stb) hozzáépítve, de téglából. Amikor biztosítást kötök, akkor ki lehet választani, hogy a falazat "kő, tégla, beton" vagy van olyan opció, hogy "vegyes".

Eddig az első volt bejelölve, mert alapjában véve a vegyes falazatot a régi, vályog-szilikát, vályog-kő, (bármilyen) tégla-kő és hasonló párosításokra mondanám. Igazából ezt is hamarabb sorolnám a "tégla" csoportba, de gondoltam megér egy kérdést: ez minek számít biztosítás/eladás szempontjából?


2023. ápr. 27. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztosítónàl elmondod, aztán besorolják, ahova ők gondolják.


Egy vegyes bármit takarhat, bárki bármire értheti. Ha valahol valakinek fontos vagy döntő, ki lehet részletezni.

2023. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Saját példát tudok írni. Az én biztosítóm nem csak ennyit írt, hogy kő/fa/beton, hanem az én házamra vonatkozóan konkrétan: "szilárd kerámiacserép héjazatú épület". Ez ugye magyarán a kisméretű tégla. Az, hogy a hozzátoldott szoba már nem ilyen, hanem a "lyukacsos" téglából épült (ez gondolom vázkerámia héjazatú lenne nekik), nem érdekelte őket, a ház nagy része kisméretű téglából volt, azt írták be.
2023. máj. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!