Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eldugult piszoárral kapcsolatb...

Eldugult piszoárral kapcsolatban van ötlet mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Semmi baja nem volt, egy általános tisztítást akartam végezni rajta. Beleszórtam egy egész flakon apró golyós vegyszert, ami egy az egyben eldugitotta. Már egy ideje próbálom vízzel átmosni, de nem megy le. A szifont próbáltam leszedni, de az beragadt. Most töltöttem rá sósavat, de nem történt semmi, azon kívül, hogy az elkezdtett habzani és a kis lukakból(vagy nem tudom miből)kimosta a több évtizedes lerakódást, ami barna. Most aztán úgy néz ki, mintha belekakáltak volna. És továbbra sem folyik le.

2023. máj. 18. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Megvárod amig elolvad az amit beleöntöttél.
2023. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi van ráírva az apró golyós vegyszerre? Mi az?
2023. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 az már elég régen volt és semmi változás.
2023. máj. 18. 17:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem csodálom ezek alapján, hogy a kormány nem akarja megemelni a kémia tanárok fizetését sem. Többre mentél volna, ha a legelején inkább 1 fazék forró vízzel próbálkoztál volna. Ezek a zselés anyagba zárt tisztítószerek rosszul reagálnak a sósavra, ami nyilván oldhatatlanabb állapotba hozza őket.
2023. máj. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2 nátrium hidroxid
2023. máj. 18. 18:09
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 nem egymás után történt a dolog kettő között ezerrel próbáltam a forró vizet. Nem zselé, granulátum volt.
2023. máj. 18. 18:11
 7/11 anonim ***** válasza:

A nátrium hidroxid a hajszálak feloldásához jó, ha a zuhanyzó lefolyója dugult el. Szerencsére a sósav hatására nem fejlődik semmi gáz belőle, csak konyhasó képződik. Én egy hurkapálcával megpróbálnám megpiszkálni, mert nem a nátrium hidroxidtól dugult el...

Legközelebb csak sósavval csináld...

2023. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 jó ötlet
2023. máj. 19. 16:19
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
Jutottál valamire?
2023. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, de még azóta nem is próbáltam semmit. A hurkapalcikas ötletet sem, de tudom hogy előtte működött szóval hogy vmi más is lesz ott az nem valószínű. inkább az hogy nagyobb mennyiségű granut engedtem bele, ami eldugaszolta.
2023. máj. 20. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!