Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hivatalosan ilyenkor mi az...

Hivatalosan ilyenkor mi az eljárásrend? (OFT) Az ellenőrzéstűrési kötelezettségnek van köze ehhez?

Figyelt kérdés
Otthonfelújítási támogatás igénybevételével újítottunk fel a családi házat, amiben édesanyámmal élek életvitelszerűen, értelemszerűen állandó lakcímem is ott van. Ez egyébként az egyik feltétele is volt a támogatás igénybevételének. Az élet azonban úgy hozta, hogy édesapámhoz költözök a munkám, az egyetem és egyéb okok miatt. Nyilvánvalóan címet kell változtatnom, hiszen nem a családi házban fogok élni. A kölcsönszerződésben pontosan nem találtam arra vonatkozó részt, hogy a feljogosító félnek, azaz nekem mennyi ideig kell együtt élnem az igénylővel. A támogatói okirat, amely január végén készült el, csupán az ellenőrzéstűrési kötelezettséget, a jogosulatlan felhasználást, azaz egy valójában be nem ruházott összegrész visszafizettetését, stb-t említi meg. Természetesen ilyenről nincs szó, mindent megvalósítottunk, sőt még jelentősen többet is költöttünk a házra, mint a kölcsön összege, amelyről készült értékbecslés is a beruházások végeztével. Én úgy értelmeztem tehát, hogy az ellenőrzéstűrési kötelezettség lejártával (6 hónap) mindenképp elköltözhetek onnan, hiszen életem végéig vélhetően nem vagyok köteles abban a házban élni csupán a támogatás felhasználása miatt, vagy rosszul gondolom? Javítson ki valaki, ha tévedtem. Köszönöm szépen előre is a segítséget!
2023. máj. 30. 21:21
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!