Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kössek eltartási szerződést?

Kössek eltartási szerződést?

Figyelt kérdés
29 éves nő vagyok. Nem tudok megteremteni magamnak sajnos egy otthont. Dolgozom, de életem végéig is spórolnom kéne kb. Senki nem tud segíteni anyagiakban a családból, amit nem is várok el egyáltalán. Arra gondoltam, hogy esetleg eltartási szerződést kötnék egy kedves idős emberrel akinek szüksége van a társaságra és törődésre. Anyagiakban minimálisan tudnék csak segíteni, de el tudnék képzelni egy unoka-nagyszülő jellegű kapcsolatot, ünepek megünneplésével, stb. Nagyon törődő, kedves, lelkiismeretes természet vagyok. Szerintetek ez működőképes dolog manapság? Hol találnék ilyen idős embert? Köszönöm, hogy elolvastátok. :)

2023. jún. 15. 18:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

Eltartási szerződést soha. Ott neked kell eltartani, és bármikor ha azt mondja, nem volt megfelelő, nem adtál meg neki valamit, nem voltál ott, akkor az ellenkezőjét neked kell jogi úton bizonyítani.


Életjáradéki szerződést köss. Itt egy fix havi összeg / cselekmény kerül definiálásra, a kecó azonnal a nevére kerül tulajdonosként, az korábbi tulajdonos pedig örökös haszonélvező lesz. Amíg havonta banki átutalással elutalod neki a Fox havidíjat, addig nem tud ellened tenni semmit. Te pedig akár élheted az életed amíg oda nem jutsz.

2023. jún. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

#11

Életjáradéki szerződés az úgy néz ki, hogy "beugrónak" ki kell csengetni az ingatlan értékétől függő milliókat (rendszerint minimum 30%-ot) és utána egy havi fixösszeget. Még nem hallottam olyan esetről, ahol ne így lett volna.

2023. jún. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

12-es vagyok és kihagytam:

Minél idősebb az illető, annál magasabb a beugró és a fix.

2023. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
23%
Miért nem keresel párt magadnak? Nöként sokkal könnyebben találsz.
2023. jún. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
49%
9es, és nyilván a bácsinak nincs unokatestvére, sógora, unokaöccse/húga senkije se..
2023. jún. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%
10es aztán kifog egy kedves idős embert aki megerőszakolja :-D
2023. jún. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
69%
Senki nem fog azért odaadni neked egy lakást, hogy néha rámosolyogj. Ennyire azért senki se hülye. Ha mégis, akkor hajrá.
2023. jún. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!