Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljunk? Hideg van.

Mit csináljunk? Hideg van.

Figyelt kérdés
Nincs pénzünk kifizetni a fűtést de szerencsére 15 foknál nem volt kevesebb mostanában a szobában. Nincs kályhánk sem.
2010. okt. 12. 10:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
32%

Adjátok el a számítógépet és mondjátok le az internet előfizetést is. Ajánlom még a dohányzásról kávéról italról leszokást, valamint a bármilyen munka elvállalását. Ezek után lesz pénzetek kályhára és fűtésre is.

Bocs , de Te kérdezted!

2010. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Meleg ruha, pokrócok, sok forró innivaló (tea, kakaó), mást nem tudok javasolni. Az önkormányzatnál próbáljatok segítséget kérni. Most még nem vészes az időjárás, de télen ennél jóval hidegebb lesz, akkor nem marad 15 fok sem a lakásban.

Nemrég olvastam a helyi újságban egy riportot az egyik tanárnővel, aki az ötvenes években olyan szolgálati lakást kapott, amiben nem volt fűtés. Elmondása szerint egész télen folyamatosan sütiket sütött, azzal fűtötte ki úgy-ahogy a lakást. Próbáld ki te is. A süti még finom is, ráadásul a hideg ellen tényleg jó a kalória. Ha az alakodnak nem is tesz jót, a hideg elviselését megkönnyíti egy kis zsírréteg. Azért hájgombóccá nem kell hízni. :)

2010. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
De nagyon okos vagy első válaszoló.Szerinted akinek nincs pénze az csak azért lehet mert egy alkoholista munkakerülő????Tudod sajnos én is ebbe a cipőbe járok mint a kérdező.Ja és nem iszom, nem dohányzom, nem járok szórakozni.Sajnos nincs munkám, de tudod én lennék a legboldogabb ha lenne.Bármit elvállalnék.AKár takarítanék is.Pedig felsőfokú végzettségem van.A párom dolgozik.De amit kapunk pénzt így is alig elég.Nagy része ugye rezsi, és alig van kajára.Tavaly is alig volt 17-18 fok télen a lakásunkban és úgy is 15 ezer volt a gázszámla.
2010. okt. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%
Kályha nincs internet van hmm. Kinek mi a fontos.
2010. okt. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Harmadik!

Az első vagyok.

1. Gondolom most is éppen munkát keresel ezen az oldalon.

2. Ugye csak viccelsz, hogy a felsőfokú végzettségeddel semmilyen állást nem kapsz pedig Te "bármit" elvállalnál?

Ha megmondod hol laksz én magam küldök neked munkalehetőségeket.

3. Nem írtam senkire, hogy alkoholista, de azért azt Te is beláthatod, hogy az emberek java része az általam írtakról nem hajlandó lemondani még akkor sem ha már segélyért jár az önkormányzathoz. (pl. számítógép, internet, tv, ital, kávé, cigi)

4. Mivel a kérdező nem osztotta meg velünk, hogy mi a helyzet ezen ügyekben, ezért írtam ezeket elsőként.

2010. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Az internet és a fűtés ára azért elég különböző árkategória. Nálunk gázzal üzemelő központi fűtés van a házban, az internet 4500 Ft havonta, a gázszámla meg a téli hónapokban 80-100ezer forint körül van 23 fokos hőmérséklet mellett. Szóval simán el tudom képzelni, hogy valakinek internetre telik, de fűtésszámlára már nem. A kályhák meg nem az égből pottyannak, sokszázezer forint építtetni egyet a hozzá tartózó kéménnyel együtt.
2010. okt. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek egy kis ventilátoros hősugárzót, és melegítsétek fel vele azt a helyiséget, ahol épp vagytok.
2010. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első! Nem tudom,hogy te hol élsz,hogy szerinted mindenki,egy diplomás is talál magának munkát,ha akar! Megsúgom,hogy felénk biztosan nem találna! Ha viszont te tudsz biztosítani állásokat,akkor nagyon sokon fognak hozzád fordulni. Nem a kérdező az egyetlen,aki ilyen körülmények között van. Ami pl. a kályhát illeti: egy Jancsi-kályha is 70.000.- Ft a Tescóban. Az pedig elég kicsi,és kell bele fa és szén is,megfelelő kémény,hogy fűteni lehessen vele. Ha a kérdező társasházban lakik,akkor ez nem is kivitelezhető.

Örülj,hogy te gazdagabb vagy a kérdezőnél,és nem kell úgy élned,ahogy neki. De ha hasznos tanácsot nem tudsz adni,akkor ne osszd az észt!

2010. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Orosházán élek.Várnám az álláslehetőségeket.Amúgy meg ne ítélkezz mert nem ismersz.És képzeld el igen, bármit elvállalnék.Több száz e-mailt tudnék mutatni ahol közlik, hogy sajnos nem kellek.
2010. okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%

1. Az igaz, hogy a fűtés és az internet különböző árkategória, de sokszor pl. 4500 Ft-ból összejön a fűtésszámla.

2. Kályhát használtan is árulnak.

3. Ha családi házban lakik arra kémény nélkül nem is adták volna meg az építési engedélyt.

4. Hirdetési újságok tele vannak munkalehetőséggel. Lehet, hogy nem helyben de aki keres az talál munkát.

20 km.-re van a munkahelyem , de tudom fizetni az internetet és a fűtést is.

Azért vagyok most a gép előtt, mert éjszakás voltam, és most értem haza.

Min lehet takarékoskodni még? Lámpába lehet 40-es égő, ami csak addig világít amíg a szobában van. Cigaretta, kávé , alkohol eldobása. Mifelénk sokan járják az építkezéseket, és elkérik a hulladék fát, vagy járják az erdőt ahol a kidőlt fákat szedik össze. Igaz, hogy ez szomorú dolog, de aki élelmes és nem csak sír a szomorú sorsán az meg tudja oldani.

2010. okt. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!