Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten hova vigyem élezni...

Budapesten hova vigyem élezni a kést?

Figyelt kérdés
Egy drága japán késről van szó, amit már éleztettem meg egyszer, viszont nem lett túl jó, a paradicsomot alig vágja.. Tudnátok ajánlani ügyes élezőt?

2023. jún. 17. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Extrametál....
2023. jún. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról szóltak a reklámok, hogy az ilyen "drága japán kések" nem lesznek életlenek soha?
2023. jún. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Attól függ milyen fajtáról van szó. Ez egy nagyon vékony élű kés volt eredetileg, és néhány helytelen vágás után megtört az éle egy picit, aztán pedig nem lett a legjobban megélezve.


Legyen bármilyen erős penge, ha nagyon éles, az könnyen sebeszhető helytelen tecnhikával. Viszont ha egy mesterszakács használja megfelelően arra, amire kovácsolva lett, akkor valóban hosszú évekig nem kell élezni.

2023. jún. 17. 21:28
 4/7 A kérdező kommentje:
1-es, vittél már hozzájuk kést? Árat nem tudod?
2023. jún. 17. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem vittem hozzájuk.

Én otthon élezem az èltípusnak megfelelően.

Sajnos többféle élkialakítás van, így egy helytelen házi vagy szokásos élezéssel tönkretehető.

2023. jún. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Vele már csináltattam kicsorbított deba kést is és tökéletes lett.

2023. jún. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2023. aug. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!