Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanyóra érvényesség lejárta...

Puf123 kérdése:

Villanyóra érvényesség lejártakor kinek kell lépni?

Figyelt kérdés

Van egy garázsom egy panelház aljában, amihez tartozik egy villanyóra. Az óra nem a garázsban van, hanem a lépcsőházon belül egy alagsori helységben egy csomó elektromos eszköz társaságában. Az óra digitális, rá van írva, hogy Made in Hungary 2009.


Idáig ez a dátum fel se tűnt, de ha 10 év egy óra hitelességi ideje, akkor ez már egy jó ideje lejárt. Valahol azt olvastam, hogy a villanyóra a szolgáltató tulajdona, nem kellett volna már értesíteniük a cseréről?


Online felületen, számlán, sehol sem látok lejárati időt.


Amire még gondolok, hogy ez az óra esetleg csak egy almérő lenne? De azért ezt is cserélni kéne időnként, nem?


Az MVM a szolgáltató egyébként.


Lépjek ez ügyben?



2023. jún. 26. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Analóg órákat cserélték 10-12 évente, hogy a digitális órákat milyen sűrűn cserélik, egyáltalán cserélik-e, azt nem tudom!

Mindenesetre ha nem almérő, akkor a szolgáltató feladata azt cserélni, értsd nem neked kell arról értesíteni a szolgáltatót, hogy ez már cserére szorulna! Az Ő dolguk ezt nyilvántartani, ha nem cserélik, az az Ő felelőségük marad, nem a Te felelőséged!

Ne lépjél az ügyben, mert nincsen ügy!

2023. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 L.. István ***** válasza:
100%
25 éve dolgozom ugyanott, van olyan óra amit már 3x cseréltek pedig digitális, van, amit egyszer se, pedig mechanikus. Ne foglalkozz vele, nem a te dolgod.
2023. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Az 1 es rosszúl tudja.A szerződés szabályában az is bent van a végén,a tulaj köteles a mérőórát ellenőrizni,ha valamit nem jónak talál,azt jelenteni.
2023. jún. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 L.. István ***** válasza:
100%
#3: Az pl. mechanikai sérülésre vonatkozik, vagy a plombára. A kérdező nem írta, hogy bármi baja lenne. Én írtam a 2-es választ, a múltkor rákérdeztem a villanyórát cserélő szerelőre, hogy hogyan van ez az össze-vissza csere, de csak legyintett, hogy ő se tudja, megy, ahová küldik. Meg hogy rengeteg helyre kellene menni, de nincs, aki csinálja, óriási a lemaradás.
2023. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fasza, hogy halovány fogalma nincs a témában, de azért megy a válaszomra az X! Elmész a francba! Semmi köze nincs a tulajdonosnak ahhoz, hogy az óra hány éves, cserére szorul-e, nem az Ő dolga ezt megállapítani és kérni!!!

X-eld a válaszom, higgye el, hogy dolga van az ügyben, menjen el az ügyfélszolgálatra, b...on el vele órákat az életéből, esetleg akár egy szabadságot is, mindezt azért, mert félrevezetted, a lehető leghatározottabban félrevezetted! Szerintem is, csináljuk ezt egymással, hisz megtehetjük, azt se tudjuk ki kérdezett, meg Ő se tudja ki válaszolt! Felelőségünk van? Nincs!

2023. jún. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!