Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakcímkártya érvényességi...

Lakcímkártya érvényességi ideje ha lejár, viszont minden maradt rajta ugyan úgy, akkor is meg kell csináltatni újra? Okmányirodába kell menni ezzel?

Figyelt kérdés
2017. nov. 3. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen újra kell...mert az ideiglenes lakcím pl ami lejár és ha nem csináltatod újra akkor onnantól azt nem veszik figyelembe. De ha ez lényegtelen akkor nem kell vele foglalkozni
2017. nov. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, az okmányirodába kell menni, kb 2 perc alatt összehozzák (amint sorra kerülsz).

Amúgy úgy tudom, hogy az újfajta személyi majd kiváltja, de lehet, hogy tévedek.

2017. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megnéztem a lakcímkártyámat , de egy árva lejárati dátumot nem találtam rajta.
2017. nov. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akinek van ideiglenes lakcíme pl albérletben lakik, annak a kiállítástól 5 évig érvényes a kártya. Ha lejár egy lakcímbejelentőt kitötve, a szállasadóval aláíratva tudja meghosszabíttatni az okmányirodán.

A lakcím meghosszabítás ís formailag olyan mint a lakcím létesítés, tehát új kártyát fog kapni.

2017. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak a tartózkodási hely(ideiglenes) jár le. Az állandó nem.
2017. nov. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!