Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha szombat...

Mit szólnál, ha szombat koraeste fűnyírás közben azt vennéd észre, hogy valaki szemből videóz?

Figyelt kérdés
Mit sem sejtve, vágtam a füvet már nagyon sokadjára a ház előtt. Mondjuk azt se tudtam hogy milyen nap van. Meg erről a bu**ságról se hallotam, hogy hétvégén nem lehet füvet nyírni. Szóval eddig semmi ilyen probléma nem volt, minden szomszéd ezt jól tolerálta. A faluban őslakos is vagyok úgymond, és ez a szemböl videózó alak egy új szomszéd volt, aki a családjával a városból költözött ki. Nem is nagyon barátságosak, egy hatalmas fallal szigetelték el magukat a többi lakosságtól. Szóval ez az ember odajött elém, és engem videózott. Egy ideig nem sejtettem semmit, majd leállítottam a gépet, köszöntem, és feldúltan mondta, hogy mit képzelek én, és hogy rámhívja a rendőrséget. A videót meg kiteszi a facebookra. Olyan szürreális volt ez az egész. Bűnözőnek kezdtem érezni magam mert levágtam a füvet az utcán. Ez annyira abszurd. Hú ebben az országban nem stimmel valami azt már jó ideje sejtem, hogy ilyen szabályokat hoznak, ami szöges ellentétben áll a falusi élet velejáróival. Ami eddig teljesen megszokott és normális volt sok sok éve. Szóval utána mentem ennek az embernek, és becsöngettem. Számon kértem, hogy milyen alapon videózott le, és mi volt ezzel a célja. Az ember az önkormányzati rendeletre hivatkozott, hogy tilos szombaton 12 után füvet nyírni. Mint kiderült utólag igaz is, bár erről eddig soha nem hallottam, nem is szólt senki eddig. Próbáltam mrntegetőzni, bocsánatot kérni stb. Az asszonynak már eleve fájt a feje, és valószínűleg a zajt nem jól viselte. Bár én akkor se szólok, ha migrénem van senkinek, csak becsukom az ablakot. Na mindegy, megkérdezte mióta lakok itt, még nem látott. Mondom születésem óta, és soha senkit nem zavart a fűnyíró keltette zaj. Elbeszélgettünk mikor már oldódott feszültség. A végén már meg is akart hívni egy sörre, és megígérte, hogy leveszi a videót. De mindenesetre elég szürreális volt az egész. Azzal kezdődöen, hogy szinte a pofádba tol valaki egy telefont és videóz. Te mit tettél volna? Az okosok hagyják azt ki, hogy ő először is nem nyírt volna füvet szombaton koraeste!

2023. júl. 23. 01:48
1 2
 1/20 anonim válasza:
49%

Vegülis akkor jol alakultak a dolgok ennek örülök :D

Amúgy nem tudom mit tennek ilyen helyzetben, nem lennék nyugodt az biztos, ahogy mondtad abszurd az egész. A probléma forrása legtöbbször hogy aki városból falura költözik az néha nem érti meg hogy ez mit jelent. Nálunk mindenki akkor nyír fűvet amikor épp otthon van és nem szakad az eső :D egy jó falusi közegben ezt mindenki meg is érti hogy miért van így, és előfordul még az is ha valaki elkezd fűvet nyírni akkor mindenki elkezd aki épp otthon van :D

2023. júl. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
Hivd meg egy grillezésre.
2023. júl. 23. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Neki meg tilos videózni téged és azt megosztani az engedélyed nélkül. Amúgy benzinessel vágtad? Mert azt valahol megértem, ha zavar valakit, de akkor sem ez a módja.
2023. júl. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%
Én is ezt csináltam volna, de én szó nélkül feljelentettelek volna, nem állok neki veled bratyizni, az fix. Aki ennyire kretén, hogy nincs tekintettel másokra és alapdolgokkal sincs tisztában, azzal úgysem lehet beszélni. A törvény nem ismerete amúgy nem mentesít a törvény alól.
2023. júl. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

Megértem de nem ez a módja, hogy engedély nélkül videóz.


Ami a panelban a porszívó, az falun a fűnyíró.


Te is értsd meg, hogy aki falun él már nem állattartással és növénytermesztéssel foglalkozik.

Falun élnek és a városban dolgoznak. Van egy kis kert sok helyen már az sem mert mire hazaér a melóból örül annak, hogy a seggén lyuk van és pihenni szeretne.

Nekünk akkus fűnyíróronk van. A tilalmi időszak alatt még azzal sem nyirnam a füvet.


Csak akkor működik a közösségi élet ha mindenki betartja a szabályokat.

2023. júl. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
59%
Igaza van az előttem szólónak abban hogy az emberek itt már rég nem a tyúkokat etetik egésznap hanem bemennek a városba és melóznak. Onnan hazaesve valamikor nem biztos hogy az időjárás is azt szeretné hogy te fűvet nyírj, vagy az egésznapig tartó fűnyírást fáradtan eltudod végezni pár óra alatt, de nekifogsz mert nem tudod mikor lesz megint időd (persze nem hajnali 5kor meg nem is este 10kor, hanem ésszerű időpontokban). Nálunk a közeli szomszédnaink mind-mind más időpontokban járnak dolgozni, a szabad/pihenőnapok meg nem fixek mindig máskorra esik. Lehet nem vagyunk szabálykövetőek, de emberek vagyunk, és nem nézünk senkire se ferde szemmel ha netán valaki szombaton 13 órákor még mindig nyírja.
2023. júl. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Múltkor láttam automata fűnyírót, annyira cuki volt és teljesen magától és CSENDBEN nyírt! Olyan kéne mindenhova
2023. júl. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%
Rendorseget egy funyirasert. Mondd meg neki, hogy ha felrugod, akkor hivhatja a rendorseget testi sertesert max.
2023. júl. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Én is falun nőtem fel, és falun is lakom azóta is. Ide is jöttek városi bevándorlók, és mindenért nyafognak a falu facebook csoportjában. Szinte mindig le lesznek oltva...

Nálunk is van időrendelet erre szombat-vasárnap 8-12 között lehet, ünnepnapokon tilos, hétköznap nincs korlátozás. Sőt ebbe a melegbe ami van most, mindenki 18 után kezdte a fűnyírást, hétvégén is. A régi falusiakat ez nem érdekli.

Manapság mindenki dolgozni jár több időrendbe:

irodai alkalmazott kb: 7-16, 8-17

egy műszakos bármi 6-14

3 műszak 6-14, 14-22, 22-6

3 műszak folyamatos 6+2 (6 nap munka 2 szünet) 6-14, 14-22, 22-6

12 óra folyamatos: 2+2, 3+3, 4+4, 10+5 (komoly! 10 nap nappal 5 nap szünet, majd 10 nap éjjel...)

24 órás: 1 napmunka 2 nap szünet.


Szóval amíg ilyen összevisszaságban dolgozik a falu lakossága, akkor ne várjuk már el, hogy a 38 °C-ban tűző napon, vagy szakadó esőben nyírja a füvet a szabadnapján, vagy munka előtt-után. Ha meg nem lenne lenyírva minden héten az időbeosztások miatt, akkor meg az lenne a probléma pl 2 hét alatt szép nagyra nől a parlagfű is...

Motor fűrész, fleksz, fűnyíró egy falusi ház alapfelszerelése, és ezekből min 2 minden régi falusinak van.

2023. júl. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Hát igen, megvannak a fűnyírás szabályai, de kb senki nem tartja be. Nem is tudják, hogy mik ezek, meg hogy hol lehet megtalálni.

Én igyekszem mindig csak hétköznap nyírni, hogy ha valamelyik szomszédnak nem is tetszik, akkor sem tudjon szólni miatta. A vasárnap tabu, akkor sosm végzek semmiféle hangos munkát. (A kerékpárszerelés közbeni káromkodás amikor elgurulnak a csapágygolyók nem tudom jogilag minek számít :D) Ha kiadja az élet, akkor szombaton sem nyírok pont azért, hogy ne tudjon megkajabálni senki.

Viszont velem ellentétben mindegyik szomszédom hézvégén áll neki melózni mintha nem lenne holnap. Van amelyik szürkületkor áll neki - ami ugyen ilyenko este 8 órát jelent... Télen meg reggel 6-kor állnak neki fát vágni láncfűrésszel.

Én nem szólok egyiknek sem, mert nem éri meg elcseszni a törékeny viszonyt... ma már a szomszédi kapcsolatok nem bírnak ki egy ilyen vitát. Azért sem szólok ha átrepül a csirke és nálam zabálja hülyére magát és nekem kell átdobni a kerítésen, mert vissza már nem tud repülni, nem tud akkora magasságot összeszedni hogy épp átessen :DDDD

A szomszédod egy puhapecs/papucs aki csak azért ment ki "rendet" tenni, mert az asszony "megkérte". Városi ember úgy csinálja a rendet, hogy videót. Falun ezt paradicsomkaróval oldjuk meg. Végülis mindkettőnek lesz nyoma :DDDD

2023. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!