Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata infra padlófűtéssel (pl. Caleo) kapcsolatban? Mennyit fogyaszt milyen hőszigetelés mellett?

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 16:51
1 2 3 4
 31/40 anonim válasza:

Az a baj veled, hogy nem látod a fától az erdőt. Még mindig azt hajtogatod, hogy a gáz alapból olcsóbb a villanynál. De ezt senki nem is vonta kétségbe!

De komplett rendszerépítésnél (a nulláról) olcsóbb a kiépítése a villanyos rendszernek. A különbségből meg röhögve kifizetem havonta azt a minimális pluszt (2-3 ezer Ft). , amivel többe kerül a villanyos rendszer üzemeltetése. Persze a már korábban leírt paraméterekkel épült ház esetében.


Te valszeg ilyen gázos rendszerek építésével foglalkozhatsz, ezért próbálod meg ennyire védeni ezeket a rendszereket. Én is frusztrált lennék, ha az újabb rendszerek miatt kezdenék bukni munkákat.(bár ez rám nem igaz, mivel teljesen más szakterületen dolgozom)


De hogy boldog légy, számoljunk más adatokkal:


Legyen 1,5 millió (bruhaha, de legyen) a kiépítés. Itt nyertem 300.000-t.


Legyen csak 0,5 nm radiátoronként: 10*0,5*200.000 Ft.= 1 millió.


1.3 millió állampapírba: jelenleg 3% kamat: az évente 39.000 Ft. A spórolt pénz megmarad, az üzemeltetési különbség kitermelve.


Ugyanolyan vagy, mint az a napelemeket forgalmazó jóember, aki váltig állította, hogy a rendszerünket csak egy 5 kW-os napelemrendszer kiépítésével tudjuk gazdaságosan működtetni.

5 kW-os rendszer akkori ára: 2,5 millió volt (mondjuk az már Bosch napelemek voltak, nem kínaiak).

Éves fűtés volt: 110.000 ft., tehát vagy 23 év alatt be is hozta volna az árát, addigra meg mehet a rendszer a kukába.


Na ilyen emberekkel nem szeretek - és ezután nem is fogok - vitába szállni. OFF.

2015. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

"Legyen csak 0,5 nm radiátoronként:"

Muhaha


Nincs radiátor, padlófűtés van. Vagy falfűtés. Vagy mennyezetfűtés. Vagy légfűtés.


Számold újra!


És igazad van, egy nem lakott, vagy A+++++-os ház fűtése gazdaságosabb elektromos árammal. Minden másnál a gáz nagy valószínűséggel nyerő.


Nem, teljesen más területen vállalkozom, és fával fűtök. Szóval nem vagyok elfogult a vitádban. Amiben te ugye kénytelen vagy védeni a régi (talán rossz) döntésedet.

2015. szept. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim válasza:

tök egyszerű a képlet


1 MJ = 0,2778 kWh

1 kWh = 3,6 MJ


a villany ára 3,5x több mint adott energiatartalmú gázé


vita lezárva, attól mert villanyt használsz fűtésre nem fogsz kevesebb energiával fűteni


A1 lakossági gáz (ÁFA-val)

1-es kat.: 2,87528 ft/MJ = 10,351 ft/kWh

2-es kat.: 3,30073 ft/MJ = 11,8826 ft/kWh


A1 lakossági áram (ÁFA-val)

1-es kat.: 35,33 ft/kWh = 9,81389 ft/MJ

2-es kat.: 37,76 ft/kWh = 10,4889 ft/MJ

B és H kat.: 23,55 ft/kWh = 6,54167 t/MJ



A1: egy zónaidős tarifa, évi 1320 kWh mennyiségig kedvezményes díjú az elszámolás


A2: két zónaidős tarifa, jelentős megtakarítás érhető el az éjszakai időszakban


B alap: vezérelt csatlakozási ponttal rendelkező fogyasztóknak, hőtárolós berendezések kedvező árú üzemeltetéséhez


B Geo tarifa: vezérelt csatlakozási ponttal rendelkező fogyasztóknak, hatékony fűtési, hűtési és meleg víz előállítási mód egyben


H tarifaa: külön mért, kéttarifás mérővel rendelkező fogyasztóknak, idényjellegű (október 15 – április 15 közötti időszakban vehető igénybe)

2016. febr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Szebeni Vilmos válasza:

Kedves infra fűtés iránt érdeklődők!


Több mint tíz évet dolgoztam épületvillamosság területén, és jelenleg is egy építőipari cégnél dolgozom a szakmámban mint mérnök. Számolni is tudok, mint itt láthatóan sokan mások, mégsem fárasztanék senkit ilyen dolgokkal. 5 éve használok infra (konkrétan Caleo) fűtést a házamban, és pár tapasztalati tényt és számadatot osztanék meg azokkal, akik infra fűtést szeretnének telepíteni otthonukban.


A házam adatai: 160m2 nettó lakóterület, 2,7m belmagasság. Számított hőigény 21,6 kW.


A telepített rendszer Caleo fűtőfilm padlóban. Telepítési költség 1.800.000 Ft.


Rezsi: Havi átalány villanyszámla 45.000 Ft. Ebben benne foglaltatik a fűtés, főzés (elektromos tűzhely és sütő), Használati melegvíz és úgy általában minden fogyasztás (világítás, TV, számítógépek, hűtő,stb.)


Ennyi.


Esetleg még a további előnyök:

- Gáz egyáltalán nincs bevezetve a házba.

- Nem vizes rendszerű a fűtés, így az ebből eredő problémáktól egyáltalán nem kell tartani

- Nincs karbantartási költség, mert nincs kazán, cirkó, stb.

- Minden helyiség külön fűtési egység önálló termosztáttal, így nem tud egyben elromlani a rendszer (Amúgy sem romlik el, mert nincs benne "mozgó" alkatrész).

- Remek hőérzetet biztosít.

- Átmeneti időszakban alkalmilag használva nincs hőtehetetlenség, gyakorlatilag 15-30 perc alatt elérhető a kívánt hőmérséklet.

2016. ápr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim válasza:

Tisztelt érdeklődők!

Nagy figyelemmel olvastam a kialakult vitát. Leginkább a tények amire fókuszáltam, a becslések és indulatok kívül esnek az érdeklődési körömön.

Immár harmadik házam építése előtt állok az első kettőben gáz fűtés + meleg víz ellátás és főzés volt.

Az első két ház tapasztalatait felhasználva viszonylag jól ismerem a gázfűtés beruházási és üzemeltetési költségeit is.

Véleményem szerint a mai technikai adottságokat és árakat figyelembe véve az utcáról bevezetni a gázt , közműfejlesztéssel tervezéssel kivitelezéssel jó minőségű nem „került” anyagokból megszerelni a rendszereket , valószínűleg eléri a 2,5 millió Ft-ot. (120-150 m2 nettó lakásterület )

Egy a mai kornak megfelelő hőszigetelésű új ház fűtési hőigénye max. 6 kW .Ennek beruházási költsége becslésem szerint kb 1,2 mill. Ft. . Az éves fűtési költség vezérelt energia árral számolva kb 100-120 ezer Ft lehet . Igen a gáz költsége ennek kb harmada, tehát az éves megtakarítás kb 70-80 ezer ft. Ha a megtérülést ez alapján számoljuk, akkor a villamos fűtés előnye 15 év. Ellenben nem láttam még 10 évnél tovább üzemelő kazánt. Évente ellenőrizni kell a készüléket, sőt egyéb költségekkel is lehet kalkulálni.

A fentieket mérlegelve valószínűleg a padlófűtés mellett döntök és a HMV-re pedig felteszek a tetőre egy napkollektort 200 literes tárolóval, mely reményeim szerint 7-8 év alatt megtérül.

Üdv:

fr

2016. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim válasza:
Aki Caleo-t használ, szerintem csináltasson elektromágneses sugárzásra vizsgálatot :) Van, aki megtette, és most pereli a kivitelezőt.
2017. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:

A számok állandó bűvöletében élek ez biztos annak köszönhető, hogy nem sikerült semmilyen állami végzettségre szert tennem és a számok világa az amiben egy papírbuta ember is érvényt szerezhet az igazának.

Az egész energia számításos matek vicces, még akkor is ha igaz az iskolapad szerint. Elsőként induljunk nulláról, ha valaki tisztességgel leül és mond egy árat egy komplett gázfűtés kivitelezésre akkor állítom, hogy ennek csak hányada az elektromos fűtés. Akkora a különbség, hogy nem csak évekig fűthetek belőle, hanem veszek egy napelemes rendszert és soha többet nem tudom meg, hogy mennyibe kerül a fűtésem.

A másik, pont a számok tengerre, mindenféle kw-ot, Mjoulok, stb, na ez a parasztvakítás. Csináltam egy mintaszobát, amiben van egy infrafilm teljes felület és egy inverteres klíma, teljes szabályzás, stb.Jövőre tervezünk egy központi fűtéses invertert is, ha isten és a párt is megsegít.

Mérem, a fogyasztás, 1-2,5-10 PM, VOC, mindenféle elektromos tér, fogyasztás, hőmérséklet. Kiléptem a számított komfort zónából és hőérzet alapján állítom be a használati étékeket, egész nap be vagyok ide zárva, mint egy cirkuszos majom. Hogy sorba menjek, olyanokat tudok, hogy telón állatom be a meleget, látom a fogyasztást, ki és be kapcsolhatok fűtést, az egyik rendszer még a reggeli kávémat is megfőzi. De az egyik legnagyobb érték a szabályozhatóság, temperálás, extra hőigény azonnali kiszolgálása, stb. Mivel a magyar ember egyetlen istene az ár, ezért elárulom a nagy titkot, ha jól van felépítve a technológia, akkor olcsóbb mint a lopott fa! Nem a gáz a lopott fa.

És amiért leírtam, egyszerű és önző, a mért adatokat publikálni fogom nem ingyen, vesse rám bárki az első követ, de ez a "tudás" nagyon sokba kerül. A legfontosabb hogy a számok nem hazudnak, a mérések pont azért napról napra történnek, mert még azt is el kívánom kerülni, hogy a műszerek milyensége, minősége, pontossága legyen a kibúvó. Ez egy indikátormérés, ami követve pontos képet ad a két eltérő fűtési rendszerről. Sajnos az internet a céllal ellentétben olyan lett mint a piaci kofa, mindenki hangos, mindenki okos, mindenre van válasz és mindenki ingyen akar mindent. Ezért minden megszólalás ebben a témában is, ami az emberek véleményét formálja, az felelőséggel is jár, ezért aki okoskodik, trollkodik,vagy csak nyerészkedik és hangzatos dicshimnuszokat zeng, vegye a fáradtságot pro és kontra és hiteles adatokkal tegye azt, mert ez a korrektség, a kereskedőkkel és önjelölt szakértőkkel ellentétben . Bocsi.

2018. febr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:

Én is Caleo-t tervezek kompletten + kiegészítésként egy fatüzelésű kandallót (10kw).

55nm a teljes amit fűteni fogok amire 40nm caleo filmet ajánlanak és 5cm hőtároló betont.

Film alatt szigetelés és körben is 12cm.

Mivel nekem a portán nincs gáz és az út másik oldalán lenne a gázvezeték mindent összevetve mire a gázos rendszer kiépítésre kerülne benne lenne 2,5-3 millióba mivel az utat is fel kellene bontani.

A caleó 550e ft lenne + 300e a hőtároló beton.

Bár jóval drágább az energia amit használ a gázoshoz képes viszont nem kell semmit karbantartani nem kell látom a hülye radiátorokat sem gyorsabban és pontosabban tudom szabályozni mint a gázos rendszert

és van rá 15 év garancia is.


JA ÉS A GÁZ ROBBANÁSVESZÉLYES.

2019. dec. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:

Olvastam kicsit az elektromágneses sugárzással kapcsolatban.

Nem jelent megoldást ha teljes felületen a fólia felett 5mmx5mm es fémhálót lefektetek és azt rákötöm a földelő szondára? Nincs nagy szakmai tudásom a témában de ez a háló nem viselkedne úgy mint a faraday kalitka?

2019. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
egy most épülő 100 nm alapterületű ingatlan esetében kb 160 ezer Ft a várható fűtés költség Fűtőfóliával. [link]
2020. dec. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!