Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata infra padlófűtéssel (pl. Caleo) kapcsolatban? Mennyit fogyaszt milyen hőszigetelés mellett?

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 16:51
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:

Üdv mindenkinek!

Rövid előzményként, hogy kb 2 éve rákényszerített az élet...no meg a "szakik", hogy komolyabban ráfeküdjek a fűtési alternatívákra és én egy vegyes kazánnal kombinált puffer mellett döntöttem. A ház kb 100nm padlófűtéssel. Padlás 10cm üveggyapot...nyílászárók nem tökéletesek(a szellőztetés meg is van oldva...:) ).

Szal a kazán egy 27kw celsius a pufi meg natúr 1000l.

A padló szivattyú állandóra kötve 27-28!!fokos vizet tol. Kitapasztaltam, hogy teljesen fölöslege felfűteni a vizet 70-80 fokra mert exponenciálisan nő a tüzelőanyag mennyisége ekkora hőmérséklet emelésnél. Így reggel és este is begyújtok. Nem rakok többet rá...leég és kész. Az mennyi fa?..8-10 kg...az napi 20. Napi 20 kg fával tudom biztosítani a ház energiaszükségletét. És állandó 22fok van bent. Igaz, hogy nem érezni a padló melegét, mert olyan semilyen, de számoljunk már..még ha 25 kg al is számolok, akkor is egy ideihez hasonló télen max 90e a fa...az havi 18e.

Ha még kombinálja az ember fia a pufit egy vezérelt áramú fűtőpatronnal, akkor a végeredmény nagyon korrekt...

Tudom, hogy nem a kérdésre válaszoltam...bocsánat, de szerintem v.kinek biztos hasznos lesz az irományom ebben a mocsk*s világban...ahol mindenféleképp függetlenedni kell a szolgáltatóktól. Mondom ezt azért mert ingyen (viszonylag kis beruházással (a füstcső melegét csapoltam meg)) csinálok napi 120 l 40fokos vizet a gázbojler előtti sorosan kötött tárolóba és semmivel nem fizetünk kevesebbet a gázra. Pedig nem mindegy, hogy 15 fokos vizet melegít 50re, vagy 40 et....érdekes nem?

2015. febr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim válasza:

Caleo fűtésrendszerünk van a családi házunkban. Nettó alapterülete 118 nm, A+-os energetikai besorolással. Falak 30 cm-es Leiertherm tégla, azon 20 cm-es austrotherm grafit, az aljzatban szintén austrotherm 15cm-es szigetelés, a födémen 25 cm befújt isocell szigetelés, valamint jó minőségű fa nyílászárók (3 rétegű, 0,7 U értékű).

A fűtési rendszer vezérelt áramra kötve, hálózat bővítéssel, rendszer kiépítéssel, tehát tokkal-vonóval számlásan került 1.200.000 ft-ba. Árajánlatok ugyanerre a házra gázos fűtésre (padló ill. radiátoros rendszer): 2.500.000 és 3.000.000 Ft. között mozogtak.


Az elmúlt téli fűtési szezon adatai:

Felhasznált éjszakai (vezérelt) áram: 5.370 kW. 1 kW ára: 23,55 Ft. Teljes költség: kevesebb, mint 127.000 Ft. És ebben már benne van az a négy havi villanybojler fogyasztás is, amikor a napkollektor nem állított elő meleg vizet. Tehát a fűtés (22-23 fok a lakásban) kb. 110.000 Ft. körül alakult.


Tehát aki azt mondja, hogy villannyal fűteni drágább, az csak féligazságot mond. Vannak esetek, amikor ez nem igaz.

Persze csak akkor éri meg, ha jól szigetelt a ház, jó minőségű nyílászárókkal, mert ha nem, akkor valóban a gatyánkat is kifizethetnénk a villanyos fűtésre.

2015. jún. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

"Vannak esetek, amikor ez nem igaz."

Nincsenek. Nálatok is kb. a felébe kerülne gázzal fűteni, és nappal is lehetne fűtés, nem csak (főleg) éjjel, amikor a vezéreltet adják.


Az A+-os házadba amúgy meg egyrészt teljesen irreális padló ÉS radiátoros fűtésre gázos ajánlatot kérned, tehát az összehasonlítás nem megfelelő, másrészt pedig nem jártál eléggé utána, a 2.5millás ajánlat a vicc kategória. 10 radiátor belekerül mondjuk 300-ba, csövezés, idomok még legyen 100, munkadíj max. 300, kazán 500. Összesen 1.2 millióból gázos rendszered is lehetett volna, amit féláron üzemeltetsz.


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__123378..


Abban persze igazad van, ha A+-os a ház, igazából leszrja az ember, hogy 10e a havi fűtés, vagy 5e...


De azt ne mondjuk, hogy féligazság, és az esetedben olcsóbb, mert nem. Üzemeltetni az esetedben is drágább, a gázos ajánlataid meg szerintem nem vehetők komolyan.

2015. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim válasza:

23-asnak!


Meg kémény, plusz gázterv valamint csatlakozási költségek a rendszerhez és máris simán járok kb. 2,5 milliónál...

2015. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
a kazán 500-as költségébe nyugodtan beleérthetjük a kis füstgázkivezetőt is.., gázterv 30-35eFt, csatlakozás nekünk 90 volt. 1200e plusz 30e plusz 90e az neked 2.5 millió? Na hagyjuk...
2015. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
persze megértelek, az ember a lelki békéje érdekében utólag mindig megindokolja, hogy miért volt helyes a döntés, amit a múltban meghozott... De azért azokat, akik ezt olvassák, és még (rossz) döntés előtt vannak, ne vezesd már félre!
2015. szept. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim válasza:

Javíts ki légyszíves, ha nem jól gondolom azt, amit a 23-as írásodban írtál költségeket: abban minden benne van, ami a házon belüli kiépítési költség. De a házon kívüli költségekkel mi van? Aztán számlás árról beszélsz, vagy "megóggyuk okosba", aztán ha baj van, akkor mindenki mossa kezét?

Amúgy vezérelt áramot adnak nappal is (nálunk általában 2-szer 1-1,5 órát), de ekkor általában be sem kapcsol a rendszer, mert eleve nem hűl ki a lakás. Tehát a "nappal is lehetne fűtés" nálunk nem igazán releváns.


Valamint azt is figyelembe kellene venni, hogy az általad említett 10 radiátor éppen tízzel több, mint ami most van a lakásban. Nem foglal helyet egyik helyiségben sem, de ha van a lakásban 10 radiátor, az egyenként elvesz a hasznos területből kb. 1,5 nm-t. 10 radiátor 15 nm-t. Egy nm. építési költsége kb. 200.000 Ft, 15 nm-é 3 milla. Tehát építettem 15 nm-t amit lópikulára sem tudok használni, ergo 3 millát már buktam is a radiátorok által elfoglalt területen.

Abban igazad van, hogy gázzal olcsóbb lenne ezt is fűteni, ha csak a száraz tényeket nézném (gáz ára vs. villany ára), de ha teljes költséget nézel, akkor jelen esetben a villannyal igenis jobban jártam.

De nézzünk egy másik példát: ha valahová elutazol autóval, akkor csak az üzemanyagot számolod költségnek? Remélem nem, hacsak nem nyerted az autót a fenntartási költségekkel együtt.

2015. szept. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

"ha van a lakásban 10 radiátor, az egyenként elvesz a hasznos területből kb. 1,5 nm-t. 10 radiátor 15 nm-t. "


MUHAHA :D :D Kérem jelentkezzen az a radiátorral fűtő, aki úgy gondolja, hogy a radiátora 1.5 (MÁSFÉL) NÉGYZETMÉTERT elvesz a lakásából! :D Hülye! Pontosan ugyanennyi erővel a padlófűtés az egész alapterületet elveszi!


Amúgy az egész radiátoros agymenést te kezdted, amikor felhoztad, hogy egy akkora hőigényű házba, mint a tied, ami nem hűl a nap 16 órájában 1-2°C-t, padlófűtést ÉS radiátort terveztetsz... Szerintem nagyon palira hagytad magad venni, amikor neked ki sem ajánlottak falfűtést... Ennyire nem értesz hozzá? :(


"jelen esetben a villannyal igenis jobban jártam"

:D Mondom én. Kétségbeesetten ragaszkodsz a múltbeli döntésed helyességéhez. Tudod, egy értelmes hozzáállás az lenne, hogy kérdésekkel viszonyulsz a témához, hátha van valami, amivel nem számoltál. De nem. Te jössz az értelmetlen összehasonlításokkal, és tényeket ferdítve erőlteted az igazadat.


Engem nem zavar, és szerencsére azt hiszem eljutottunk arra a szintre, hogy egy független érdeklődő látja, hogy miről szól az "érvelésed"...


:) 1.5m2 per radiátor.. :D Istenem...


Döntés előtt álló, ha jót akarsz, elkerülöd a drága villanyt, és kihasználod, hogy nálunk negyedébe kerül gázzal fűteni, mint árammal. Megérted, hogy a villanyfűtés jó, és valós alternatíva, de csak azokban az országokban, ahol az elektromos energiát ugyanannyiért adják kb, mint a gázt.


Vigyázz, mert jönnek a profitéhes vállalkozók, akik úgy ferdítik a tényeket, hogy a norvégoknál hideg van, tehát biztos tudják, hogy mivel kell fűteni, és mivel ők villannyal fűtenek, neked is jó lesz. Jó a fenét! Csak gondolkozni kell(ene tudni). Látszólag eredményes az érvelésük, pár embert sikerül palira venniük, mint ahogyan azt láthatjuk is. De hát mit csodálkozunk, ha nem csak a rákból is kigyógyító mágneses csodamatracot, vagy telket a Marson, de akár a nyugati pályaudvar tetőszerkezetét is el lehet adni...

2015. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:

Kedves okoskodó!


Először is hülye az, aki téged erre a világra szült! Vagy te vagy olyan hülye, hogy rögtön a radiátor mellé teszel bármit is úgy, hogy helyet sem hagysz a fűtőtest mellett? Na, az az igazán gazdaságos megoldás...


Ha már olvasni tudsz, akkor azt értelmezni is meg kellene tanulni, ugyanis nem azt írtam, hogy padló ÉS radiátoros fűtésre kértem ajánlatot, te szerencsétlen, hanem padlófűtésre ILLETVE radiátoros fűtésre. Tudod ez azt jelenti, hogy padlófűtésre IS és radiátoros fűtésre IS.


MUHAHA!!! Jelentkezzen az, aki a padlófűtése miatt bemenni sem tud a lakásába, mert az elfoglalja az egész házat!!!


Falfűtés... gondoltunk rá, de elvetettük, mert túl sok kötöttséggel jár (bútorok elhelyezése a helyiségekben), tehát ezért nem is ajánlották, mert eleve kizártuk a lehetőségekből.


De tudod mit, mutass egy olyan szakembert (!!!! és nem kóklert, aki egy hónap múlva már meg sem található), aki számlával, garanciával, jó minőségű anyagokból, minden engedéllyel, tervekkel, gázórával, az összes földmunkával, a telek szélén a föld alatt ledugózott hálózatból teljeskörűen kiépíti a fűtésrendszert 1,2 millióból, mert akkor elgondolkodnék a gázos fűtésen. Ugyanis amit kérdeztem, arra nem sikerült válaszolnod, hogy az 1,2 millióban mi van benne? Gyanítom, hogy csak a belső kivitelezés.



A kedves kérdezőnek üzenném: villany fűtést csak akkor válassz, ha nagyon jól szigetelt a ház, jó minőségű nyílászárókkal, mert csak akkor lehet alternatíva a gázzal szemben, ha minimális energia felhasználással tudod működtetni. És el ne hidd, hogy egy komplett gázos rendszert hivatalosan, minden költséget számolva kiépítenek 1,2 millióból! Ilyet csak kóklerek állítanak, aztán amikor a fizetésre kerül a sor, akkor az végösszeg hallatán majd úgy jön ki a szemed, mint a csigának.

2015. szept. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Kedves butáskodó!


Az ÉS és/illetve az ILLETVE szók szinonimák. ( [link]


Vagy megpróbálod definiálni a különbséget köztük? :) Na ilyen, amikor a hülye okoskodik.


"MUHAHA!!! Jelentkezzen az, aki a padlófűtése miatt bemenni sem tud a lakásába, mert az elfoglalja az egész házat!!!"

Látod, pontosan ekkora butaságot mondtál a radiátor 1.5m2-ével...


"De tudod mit, mutass egy olyan szakembert"

Tudod, mit? Mutass egy projektet, ahol kifizetik nekem az 1.2millió és a 2.5-3 millió közötti 1.3-1.7milliót két órányi földmunkáért, meg pártízezres tervezésért és csatlakozásért. Azonnal küldök szakembert! Ki ne túrná fel a földet egy kicsit 1-1.5 millióért?


"A kedves kérdezőnek üzenném: villany fűtést csak akkor válassz, ha nagyon jól szigetelt a ház, jó minőségű nyílászárókkal, mert csak akkor lehet alternatíva a gázzal szemben, ha minimális energia felhasználással tudod működtetni."


Igaz. "Minimális"! Ez jellemző a ma épülő házak ~0.01%-ára, az ország házainak 0.000001%-ára. Valóban reális alternatíva..


1.5m2 per radiátor?!? :D Ez kész!

2015. szept. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!