Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 20 liter ihatatlan megbuggyant...

20 liter ihatatlan megbuggyant borral mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
öntsem a komposztra?
2023. aug. 4. 18:30
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Igen.
2023. aug. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
A lefolyóba is öntheted, az is jó megoldás!
2023. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Lefőzetheted.

Ha van ismerősöd akinek van pálinkafőzője akkor megkérheted, hogy főzze le neked és a párlatot használhatod süteménybe vagy főzéshez, csinálhatsz vele gyógynövényes italt stb.

De megpróbálhatod ecetté érlelni. Nem egyszerű, de veszteni való csak az időd és a borecet érdekes ízt ad a kajáknak.

Én még nem próbáltam, a párom pálinkafőző, rendszeresen selejtezi a borokat és főzi le párlatnak. Volt, hogy egy ismerőse hozott el neki vagy 20 üveg régi italt és azt is lefőzték. Utána likőr lett belőle. Cukor meg sok gyümölcs és arra a párlat+1-2 hónap állás vagy több. A málna, meggy, szeder a legjobb szerintem. :)

[link]

2023. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
14%
Hajnövesztőként és kebelnövesztőként kell árulni 1000 Ft/dl áron.
2023. aug. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
Pálinkának ki lehet főzetni.Gonfolom meggy,abból már főztem finom lett.
2023. aug. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!