Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A viharban letört fákat...

A viharban letört fákat szabad-e elhozni?

Figyelt kérdés
Fával fűtök, és elég drága a fa. A tegnap éjjeli vihar maradványai elhozható méretben még itt-ott kint hevernek (2 kisebb fa = 5 tönk) - valaki, közterület-fenntartó/tűzoltó már felfűrészelte, és én szívesen behoznám magamnak, de nem tudom, hogy ezzel nem károsítok-e meg valakit. Tehát az a kérdésem, hogyha én nem hozom be, akkor ez valahogy egy nálam szegényebb ember fűtését fogja-e segíteni, vagy egyszerűen megy a zöldhulladék-lerakóba?

#fa #közterület #hova kerül
2023. aug. 5. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem vidd be nyugodtan, ha szukseged van ra.

Annyival kevesebbet kell elszallitaniuk.

2023. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2023. aug. 5. 23:07
 3/9 hosszúhajú ***** válasza:
42%
persze! anyámék is így fűtenek. direkt lesik van e ilyen náluk.
2023. aug. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 darida ***** válasza:
Alaphelyzetben nem szabad. Meg kell keresni a közterület fenntartóját. Ő tud egyeztetni a tulajdonossal.
2023. aug. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, ennek van tulajdonosa. Az önkormányzat, mint minden közterületi fának. Ha ők vágatták össze, akkor keresni is fogják. Ha a tűzoltók vágták össze (vihar után jellemzően ők működnek), akkor nemigen keresik.

Szóval, magadévá tenni nem szabad, de lehet... Igen kicsi az esélye, hogy rád verjék a lopást.

2023. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha valami magántulajdon, az valahogy fel is van rajta tüntetve. Nem gondolná átlagember, hogy az utcán heverő fadarabok magántulajdonban lennének, ezért ha a tulajnak fontos lenne, kiírná rá. Ahogy a tévéjét sem teszi senki az utca közepére, hogy majd később értemegy. Igen, mielőtt valaki mondaná, az autók magántulandon, de a rendszámjukról lehet felismerni.
2023. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

"Ha valami magántulajdon, az valahogy fel is van rajta tüntetve."

A KRESZ-táblákon fel van tüntetve a tulajdonos neve? Az aszfalton fel van tüntetve a tulajdonos neve? A villanyoszlopokon? A köztéri padon? A főtéri szobron?

Azzal rajtad kívül kb. minden ember tisztában van, hogy a közterületek az önkormányzatok hatáskörébe tartoznak, és minden ott lévő fa az önkormányzat tulajdona. Ezért nem vághatod ki a házad előtt álló fát, csak az önkormányzat engedélyével, amit 3000 Ft befizetésével kérhetsz. Még akkor is, ha azt a fát 20 éve te magad ültetted.

[link]

2023. aug. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
7. itt valamit félreértesz. a lepotyogott ágakról és gallyakról beszélek, nem fakivágásról. de te se gondolod komolyan, hogy valakinek kedve lenne csak úgy elvinni a közlekedési táblákat és az aszfaltot, mert azt hinné, hogy az elvihető. ennyire hülyének azért ne nézzél.
2023. aug. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam! Ezeket a fákat most behoztam, de legközelebb, ha ilyen van, ott hagyom. Amíg meg tudom venni a fát, addig nem fogom lenyúlni. Kérlek, ne kapjatok össze e miatt.
2023. aug. 6. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!