Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez az üveges megoldás legális?

Ez az üveges megoldás legális?

Figyelt kérdés

Nem errefelé lakom, random Sopron utcáit nyűttem és kiszúrtam ezt valahogy a fal tetején, véletlenül.


[link]



2023. aug. 26. 06:36
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

igen, sőt..nagyon szépen, igényesen van megcsinálva.

Ebben az esetben a legális mit is jelent?

2023. aug. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Otèk 44. §

(5) A telek homlokvonalán álló kerítésen a közterület használatát veszélyeztető megoldást (pl. szögesdrótot) csak a gyalogjáró szintje felett legalább 2,00 m magasságban és a kerítés belső oldalán szabad alkalmazni.

2023. aug. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez a tetején van.
2023. aug. 26. 07:35
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

#3 A telekhatártól kell nézni, úgy értelmezve a "belső oldalt" nem a kerítésnek kell az oldalán lennie.

Vagyis ha a kerítés tetején van de befelé, a telekhatáron belül, az már legális. Akkor a kerítés tetejére már az ment fel aki illegálisan ott be akart mászni, hiszen az már a telek felé eső részen van.

Ez azt jelenti, hogy kint nem lehet szögesdrót amibe egy járókelő, szerelőmunkás, vagy akinek amúgy dolga is lenne ott legálisan, az megsérülhet anélkül, hogy jogot akart volna sérteni és a tulaj engedélye nélkül akart volna ott bejutni.

Amúgy szörnyű az ilyen kerítés, gyerekkorom óta nem szeretem a látványát sem, mert tudom milyen sérülések okozására képes az ilyen üvegszilánk. Én még azt a fajta kerítéseket sem szeretem amiknek függőleges a rúdja és képes lenne felnyársalni valakit aki ráesik, viszont tényleg nem törvénytelen.

2023. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Kiszúrtad mi? Jaaaaj a kis feljelentgető nézegeti az utcaképet és keresi a kákán a csomót.... Apple térképet is nézd, sokkal több utcát befotóztak már! Azán jelentsél fel mindenkit is! Vagy esetleg keress egy barátnőt aki lefoglalja az ilyen baromságokra szánt idődet.
2023. aug. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnállak. Válj el, amíg lehet!
2023. aug. 26. 09:23
 7/8 anonim válasza:
Ismerem a ház lakosait. Az unoka és a barinője azok jófejek, de a nagyszülők... A már megboldogulz nagypapa rakta oda azokat.
2023. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
t.
2023. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!