Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elázott kicsit az alattam...

Elázott kicsit az alattam lévő, önhibámon kívül, ki fizeti a kárt?

Figyelt kérdés

A közös képviselő azt mondta, intézi a biztosítóval. De nem tudom, ez azt jelenti-e, hogy akkor nekem nem kell fizetnem semmit?

(Közös költség + felújitási alap havonta fizetve van, társasházról van szó)



2023. szept. 9. 15:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
A ház bistosítója .Azért van fizetve ez is havonta .
2023. szept. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
A társasházi biztosító.
2023. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy előre ki kell fizetnie a munkát annak, akinél dolgozik a szaki, de kell számla és akkor azt fizetik.
2023. szept. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2023. szept. 9. 17:37
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Mit jelent ez az "önhibámon kívül"?

Ha nálad ment szét a vízcsap és az áztatta el az alattad lakót az a te költséged. Ha a közös vízvezeték ment szét a te lakásod falában, az a ház költsége.

2023. szept. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
tényleg, mit is jelent az önhibámon kívül?
2023. szept. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Én kétszer áztattam el nem szándékosan az alattam lakót. Az én saját lakásbiztosításomra intéztem az ő kárát. A társasház biztosítása a társasház közös tereinek, lépcsősház, pince, padlás, lift, tető, külső falak stb... káreseményeire szolgál. Ettől függetlenül nem vitatom, biztos lehet más típusú is, mint ami nálunk volt. Sőt, azt pl kifejezetten furcsának találom, hogy az elázott lakó és az én biztosítóm miért nem fizeti meg külön külön a kárt, hiszen két biztosítás. Az életbiztosítási szerződésekből is lehet többet is kötni és azok külön külön fizetnek.
2023. szept. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

7, egyedül életbiztosításból lehet többet kötni, mert ott nem merülhet fel a "vagyonszerzési célból történő szándékos túlbiztosítás", amikor direkt tönkreteteted a vagyontárgyat, hogy több helyről bevasald a biztosítási pénzt, hisz elméletben nem akarhatsz azért meghalni hogy több pénzed legyen (öngyilokra egyébként se fizetnek).

Vagyontárgyat nem lehet többszörösen biztosítani, ezért nem fizet.

2023. szept. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

8!

Már nincs ilyen. Lehetséges a többszörös biztosítás.

2023. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

8!

Pl.

Lakáshitel.

A társasházi biztosítást nem kötelező engedményezni a hitelintézetnek.

A hitelfelvevő is köt teljes lakásbiztosítást a hitel mellé és ott a társasház közös biztosítása is.

2023. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!