Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elázott kicsit az alattam...

Elázott kicsit az alattam lévő, önhibámon kívül, ki fizeti a kárt?

Figyelt kérdés

A közös képviselő azt mondta, intézi a biztosítóval. De nem tudom, ez azt jelenti-e, hogy akkor nekem nem kell fizetnem semmit?

(Közös költség + felújitási alap havonta fizetve van, társasházról van szó)



2023. szept. 9. 15:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
10, az nem ugyanarra vonatkozik. A társasház biztosítása nem fog fizetni pl: ha betörik az ablakod.
2023. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

#7 "Sőt, azt pl kifejezetten furcsának találom, hogy az elázott lakó és az én biztosítóm miért nem fizeti meg külön külön a kárt, hiszen két biztosítás. Az életbiztosítási szerződésekből is lehet többet is kötni és azok külön külön fizetnek."

A lakásbiztosítás és az életbiztosítás más módon működik. Az életbiztosításnál a haláleset megtörténik és több kötvény esetén többet is fizet az illető érte. Ezek mind a halálesetre fizetnek.

A lakásbiztosításnál a felelősségbiztosítás is jelen van. Vagyis te azért fizetsz hogy ha te kárt okozol másnak akkor azt ne te fizesd hanem a biztosítód. A másiknak is van lakásbiztosítása arra az esetre ha annak nincsen aki neki kárt okozott. A következménye pedig a díjemelés. Amikor mi eláztattuk az alattunk levőt akkor mindkettőnk biztosítója részt vett az ügyletben. A mienk fizette azt amire a mi kötvényünk szólt, így neki nem emelkedett a havi biztosítási díja. Nekünk fizette a biztosítónk a saját kárunkat is és persze amit okoztunk is - a következménye egy jelentős díjemelés volt a következő évben.

Ahogy a kötelező és saját autó biztosításoknál is történik. CASCO van a kocsimon. Meghúzta egy másik sofőr, károm lett. ha sikerült volna előkeríteni akkor az ő biztosítója fizette volna az én autóm javítását és nekem a biztosítóm ezt csak elkönyveli, de semmi több. Mivel nem lett meg az illető, így választhattam, hogy fizetem az önrészt és ők fizetik a többit amibe a fényezés helyrehozatala számít, majd a következő évben már sokkal többet fizetek, vagy hagyom a fenébe és használom a kocsit sérült festéssel.

2023. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
43%

11: De.

Minden fal és burkolat és nyílászáró benne van már vagy 10 éve a társasházi biztosításokban.

Nekünk már fizettek ablakra is.

2023. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

#13 Ez az adott biztosítástól függ, nem általános.

Mindig az dönti el mit fizet a társasház biztosítása hogy milyen szerződést kötöttek a biztosítóval.

2023. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
34%
14: Igen, igaz, de nekem már évekkel ezelőtt megmondták, hogy már mindegyik ilyen.
2023. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk is van gyakorlatilag külön-külön lakásbiztosítás is a társasháziban, a bankok elfogadták mindenkinél (akiről tudtunk, hogy hitellel jöttek).

Volt hogy leáztatott a felső szomszéd, közös képviselő intézte, ennyi. Ha azt mondja intézi, akkor feltételezem nem hülye és tudja mi van benne a társasház biztosításában. Ezek azért általában nem nagy károk, nem kell megelőlegezni többnyire.

2023. szept. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Van a társasházi biztosítás, amely a közös terek és egyéb az épületben esett károkra fizet.

Van a te lakásbiztosításod, amely kétféle lehet, -

1./ Teljes körű

2./ valamint egy olcsóbb verzió, - ez kifizeti a károdat.

Az olcsó nem fizet a betörésre és még sok mindenre.

Mindenki a saját ingatlanában esett kárra a saját biztosítójától kapja a kifizetést.

Ez nem olyan, mint a szgk. kötelező bizt., mert ott a vétkes biztosítója fizeti a károsult pénzét is. Te meg nézhetsz, amikor felpakolják az éves összegedet és hiába mész máshová, viszed magaddal a bonuszodat.

ápr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

7/17

Ez lehetetlen, mert ha az ember jól belegondol, akkor mondjuk én, kötök egy biztosítást és a velem fallal határos lakások kárát is az én biztosítóm fizeti, aztán jól megosztozunk. (Persze, ha észszerűen megmagyarázom a kárfelmérőnek.)

Mindeniknek a saját biztosítója fizet.

ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18 Szerintem olvasd el a biztosításokat! Ez a "mindenkinek a saját biztosítója fizet" az adott esetben pont azt jelenti, hogy az általa okozott kárt az ő biztosítója fizeti ki és nem neki kell. Már ha van ilyen felelősségbiztosítás is abban amit fizet. Ha ő áztatja el más lakását azt neki kell kifizetnie. Lehet, hogy az elázott lakó saját biztosítása is fizet először, de azt utána behajtják azon aki eláztatta őket.

Mivelünk megtörtént, hogy a felettünk lakónál szétrobbant a konyhai csap és lefelé 3 lakást eláztattak mire bárki hazaért és felfedezte, hogy a lépcsőházban is folyik lefelé már a víz.

Nem a mi biztosítónk fizette a kárt, hanem az övéké.

Tárasasházak köthetnek olyan közös biztosítást minden lakásra amiben eleve van a lakáson belüli károkra is biztosítás. Ilyenkor ugyanaz a biztosító, itt lehet másképp értékelni, hogy ki fizet.

ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!