Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakás bejárati ajtajánál a...

Lakás bejárati ajtajánál a kilincset, vagy a gombot tartjátok kívül előnyösebbnek?

Figyelt kérdés

2023. szept. 13. 15:31
A kérdező szavazást indított:
A kilincset, mert ha véletlenül becsapódik az ajtó, nem tudom kívülről kizárni magam.
A gombot, mert már önmagában az is megnehezíti a besurranók dolgát, ha nincs is rázárva kulcssal az ajtó.
Egyéb, leírom.
24 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

A gombot mindenképpen!


Tisztelettel: Szabó Géza lakatos az ön szolgálatában non-stop!

2023. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Én a gombot, DE csak akkor, ha mellette van "okos zár". Ami kódra/ujjlenyomatra nyit.
2023. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Mindegy. A gombot éppen úgy el lehet forgatni ha olyan a zár, mint a kilincset - csak azért jobb a kilincs, mert ha gond van a kezeddel, nem tudsz jól ráfogni a gombra mert fáj vagy csúszik, vagy cuccok vannak még a kezedben, akkor anyázhatsz mire kinyitod az ajtót.

Ha csak kulccsal lehet nyitni az ajtót akkor meg miért ne legyen rajta kilincs?

Nálunk ez a szokás, hogy kilincs van az ajtón. Ettől még nincs több betörés mint ahol gomb van szokás szerint a bejárati ajtón. Én soha nem tennék fel gombot, nem tartom praktikusnak, de van aki jobban szereti, mert szerinte az szebb.

Olyan zárat nem tennék soha az ajtómra ami bezáródik és csak kulccsal lehet utána nyitni - függetlenül attól, hogy kilincs vagy gomb van az ajtón. Már történt velem is hogy kizártam magam a lépcsőházba, mert becsapta az ajtót mögöttem a huzat. Soha nem segített abban, hogy kevésbé érezzem veszélynek hogy feltörik a lakásunkat, csak bosszúságot okozott és kényelmetlenséget. Az utóbbi 15 évben nem ilyen a zár a bejárati ajtónkon és nem volt vele semmi probléma. Amikor nem akarjuk, hogy be lehessen nyitni kintről akkor belülről bezárjuk és kész.

2023. szept. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleve úgy vagyok, hogy ha megyek valahova akkor bezárom, ha bent vagyok akkor meg szintén bezárom.
2023. szept. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Egyértelmű, hogy gomb. És a rendes gombot nem lehet elforgatni, mint a kilincset.

Nekem soha nem csapódott be az ajtó véletlenül, meg egyébként nem kell kulcs nélkül elmenni sehova.

Ha kilincs van kívülről, elég ha egyszer elfelejted bezárni a zárat, és be is nyitott valaki.

2023. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hány lakás van a házban és mennyire ijedősek a lakásban élők. A mi 4 lakásos lépcsőházunkban szintenként 1 lakás van. A feleségem majrézik, gombot kellett kívülre tenni. Én majd megőrülök, mert amikor a pincében levő sufnimban dolgozom és fel-le járok a pince és a lakás között, akkor állandóan kulccsal kell nyitogatnom az ajtónkat. Ami ugyebár a kulcsnak se tesz jót meg az ajtózárnak sem.
2023. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"elég ha egyszer elfelejted bezárni a zárat, és be is nyitott valaki"


Statisztikailag közel nulla az esélye annak, hogy pont akkor nyit be valaki amikor éppen nincs zárva az ajtó.


Persze lehet azzal jönni, hogy hát akkor is van 1% esély rá de az a fejedre esik a repülő kategória.

2023. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor panelben laktam, felszereltem egy olyan második zárat, ami belülről egy elfordítós gombbal működött, kintről kulccsal.

Ha hazaért valaki, akkor a gombot fordította rá, de attól a többi családtag ugyanúgy be tudott jönni kulccsal. Viszont ha valamiért nyitva akartuk hagyni az ajtót, pl. a kocsiból hoztunk fel több kanyar cuccot, vagy kivittük a szemetet, akkor nem volt végig tárva-nyitva az ajtó, mégis be tudtunk menni kulcsos szarakodás nélkül.

Sok bosszúságtól ment meg, ha kulcs nélkül is be lehet menni. Pl. nem kell letenni az éppen cipelt dolgot, hanem könyökkel be tudok nyitni. A véletlen kizárásról nem is beszélve.

2023. szept. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Csakis a kilincset.

Nekünk vannak "amerikai" elfordítható, zárható "gombos" ajtóink.

Komolyabb használat miatt jb. 5 hónap alatt tönkrement.

2023. szept. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 Nálunk is ilyen volt a panel. Nem mi raktuk fel így, még az előző lakok, de így jól működött.
2023. szept. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!