Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » SOS. Eldurrant egy cső a...

SOS. Eldurrant egy cső a fürdőszobámban. Társasházban 2 alattam lévő lakó is beázott és a lépcsöházban is folyt a víz, mi a teendő?(biztosító)

Figyelt kérdés

Tehát a saját lakás biztosítómnak jelentem? A lépcsőházi rész a társasházi biztosítóra vonatkozik?

Kell képeket készíteni az elárasztott lakásról, vagy az utólagos képek is jók? Online van beküldés, vagy kijön valaki a biztosítótól?



2023. szept. 21. 23:04
 1/4 A kérdező kommentje:
A károsultak a saját biztosítójukhoz fordulnak, vagy nekem kell vmi adatot megadnom, hogy a mi biztosításunk állja a kárukat?
2023. szept. 22. 02:04
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindent fotózz folyamatosan! Minél több adat van, annál jobb! A fotókból visszanyerhetőek az időpontok is. Ha nem emlékszel hogy a szerelő mikor jött, csak megnézed a fotó készítésének idejét. Én mindig mindent fotózok amióta fotós telefon van, pont azért hogy visszanézhető legyen minden is.


A biztosítdnak jelentsd be, majd ők megmondják mi kell neki és kijönnek-e.

Mondjuk szerintem a társasházi biztosítás érvényes a te lakásodra is. Legalább is nálunk így volt. Pont egy leázás során derült hogy tök feleslegesen fizettük.

2023. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legjobb ha te beszélsz minden biztosítóval - saját és társasházi is, akkor tuti meg lesz csinálva.

Az eláztatott lakóknak el kell kérned majd az adatait, ezt a biztosító fogja elmondani mi kell. Ahogy előttem már írták, mindent fényképezz le aztán amilyen gyorsan lehet próbáljatok tenni a kár csökkentéséért. Pl. takarítóképpel ki lehet szívni a vizet padlószőnyegből stb., ne higgye senki, hogy a biztosító majd mindent ki fog fizetni.

2023. szept. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. ..mondjuk a mi biztosítónk azt mondta társasháznál mindenki a saját biztosítója felé jelez,ha pedig az nincs a társasház biztosítójának jelenti.

De a társasházkezelőnek is szóltunk, azt mondta át is veszi a további ügyintézést.

2023. szept. 22. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!