Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik budai kerületben...

Melyik budai kerületben érdemes lakást venni szerintetek?

Figyelt kérdés

Melyiket tartjátok a legigényesebbnek és miért?

Köszönöm előre is!


2010. okt. 18. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
I., II., XI., XII.
2010. okt. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A III. kerülettel mi a gond?
2010. okt. 18. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

I. II. XII. elég drága, bár nem tudom mennyi pénzed van rá, és milyen lakást szeretnél venni.

a XXII, és a III kicsit messze van a belvárostól, a közlekedés sem mindig megfelelő.


én a 11ben lakom, imádok itt élni, könnyű bejutni a belvárosba, rengeteg szórakozási, vásárlási lehetőség van, az önkormányzati ügyintézés is gyors, jó az infrastruktúra, sok a zöld terület, lehet sportolni, kirándulni. szóval szerintem ez az egyik legjobb budai kerület minden szempontból! :D


nézd meg az ingatlanhirdetéseket, nézz körül google mapson, hogy melyik rész az, amelyik neked a legmegfelelőbb, és azok alapján dönts.


vagy csak gyere el a kerületbe, sétálj, menj be a boltokba, nézd meg, hogy milyenek az emberek, ha van kedved, beszélgess pár nyugdíjas nénivel bácsival.

komolyan mondom, itt még a csövesek is jó arcok :D


a ház, ahol én lakom, nagyon jó lakóközösséggel rendelkezik, nincsen kisebbség, sem pedig iskolázatlan bukók. ha kinézek az ablakom szinte csak fákat látok, de 5perc alatt leérek a 4-es villamos megállójába, ahonnan 10-15 perc alatt benn vagyok pesten. 1 éve lakom itt, de igazi lokálpatrióta vagyok! :D


ja, és éjszakai buszokkal is könnyű ide hazajutni.


ha részletekbe menő kérdésed van, arra is szívesen válaszolok! :D

2010. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, jó volt ilyen részletesn leírást olvasni. Eredetileg vidéki vagyok, szeptember óta tanulok fősulin, Pesten és imádok itt lenni. Lehet szégyelnem kellene, de van hogy 3 hetente jövök haza és akkor sem azért mert olyan nagyon hiányozna a vidéki élet. Már nyáron is volt szó arról, hogy veszünk lakást, de mostmár nemcsak a gondolat van meg, hanem a cselekvés is :). Én csak Budában gondolkodom, ha már veszünk egyet akkor az ott legyen inkább és ne Pesten. Persze majd megyek személyesen is és megnézem a környéket, csak gondoltam felteszik itt egy kérdést, mégis csak jobban tudják azok akik ott élnek, jó véleményeket olvasni, nekem nagy segítség. Azt megköszönnöm, ha esetleg írnál nekem olyan kerületi részt, teret amiket ismersz arra felétek és jónak tartasz, mert azért az nekem is fontos lenne, hogy tömegközlekedésileg jó helyen legyen.

Nagyon szépen köszönöm! :)

2010. okt. 18. 13:32
 5/6 anonim ***** válasza:

jajj, aranyos vagy! még annak is örülnék, ha a szomszédom lennél :D


nos, megkérdezhetem, h melyik fősulin tanulsz? gondolom fontos lenne, hogy átszállás nélkül odajuss, mivel így jobban tudsz kalkulálni időben.


én a lágymányosi részen lakom, a 4-es villamos végállomásánál, tényleg imádom ezt a környéket, mert van sok park, vásárlási lehetőség, mozi, piac, sportpálya, közel van mindenhez.

ingatlan.com-on meg tudod nézni, hogy milyen lakások vannak errefelé.

az utcák, amiket ajánlok: Irinyi József u., Bogdánfy u, Baranyai u. és tér, Egry József u, Bercsényi u. Lágymányosi u, Stoczek u., Szerémi sor


a google earth-ben van csak simán a google mapson pedig azt nézheted meg, hogy milyen jellegű a környék, mennyi zöld terület van, hogyan lehet eljutni legkönnyebben a busz vagy villamosmegállókba.


ha valami megtetszik, légyszi linkeld, és megvitathatjuk, hogy érdemes-e megvenni. régebben foglalkoztam ingatlanértékesítéssel is, szóval ebből a szempontból is el tudlak látni pár tanáccsal.


vagy ha úgy gondolod, akár személyesen is összefuthatunk, és bemutatom neked a környéket! :D

2010. okt. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én a BGF PSZF-re járok ami ugye Zuglóban van. A jelenlegi albérletemhez sincs olyan közel, 45 percet utazok minden nap. Igazából ezt nem nagyon vettem figyelembe, mert annyi szempont alapján nézünk lakást, hogy nincs is olyan ami minden szempontból megfelelne. Ami fontos, hogy a fűtés az ilyen egyedi mérős legyen, max a 4. emeleten legyen a lakás és ugye minél lejjebb annál jobb, valamint a házra ne kelljen már semmit se költeni, szóval valami felújított jellegűre gondolunk.

Én mindenképp megyek majd szétnézni arra felétek, úgyhogy ha van kedved bemutathatod a környéket, de tényleg csak ha van hozzá kedved :). Meg szívesen meghallgatnám a tanácsaidat is, hiszen igazából én sem tudom mire érdemes leginkább figyelni és ugye a lakásokat egyedül fogom nézni, szüleim nem lesznek ott.

És köszönöm, kedves tőled, hogy segítesz! :)

2010. okt. 19. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!