Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nappali amerikai konyhával...

Nappali amerikai konyhával vagy külön konyha?

Figyelt kérdés
Melyik a praktikusabb szerintetek?

2023. okt. 5. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai konyha egyfajta helymegtakaritás.

Én például akkor csináltam ilyet, amikor a konyhából szobát csináltam, és nagy volt a nappali.

Főleg olyanoknak jó, akik nem főznek sokat.

2023. okt. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi nemrég vettünk házat és itt amerikai konyha van, mindig ilyenre vágytam. Viszont most látom a sok előnye mellett a hátrányát is. Míg a panelban teljesen el volt különítve és félre lehetett vonulni a lakás többi helyiségétől a főzéshez, addig itt ha nekiállok főzni és mondjuk a párom épp egy filmet néz, akkor elég hülyén néz ki, hogy én közben csörömpölök az edényekkel 😀 Ettől eltekintve én szeretem, mert sokkal nagyobb teret ad így a ház, pedig csak egy helyiséggel több, mint a panel volt, de mégis sokkal-sokkal tágasabbnak hat, főleg, hogy a konyhából nyílik a terasz.
2023. okt. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk amerikai konyha van, én nagyon szeretem. Az tény, hogy az elszívó mellett nem igen lehet tv-zni, de nálunk erre ritkán is van példa. Mire leülnénk a tv elé, már nem főz senki. Amikor csak ketten voltunk akkor tudott zavaró lenni.

Mostmár családdal nekem sokkal kényelmesebb, hogy az élettér egy terület. Rálátok a gyerekre főzés közben, tudunk kommunikálni, nem vagyok elzárva a konyhába, nem kell kiköltöztetnem magammal.

Az hátránya, hogy aki bejön, az egyből rálát a konyhára is, de nálunk általában rend van, így ez egyáltalán nem zavar, megszoktuk.

És az is hátrány, hogyha valami olajosat, büdöset süt/főz az ember és nem jól használja az elszívót, akkor aznapra a nappali is úszik a kajaszagban. Emiatt én ilyeneket pl. inkább a teraszon csinálok meg egy főzőlapon, de ezt akkor is így csináltam, amikor panelban éltünk a tipikus csőkonyhával, ajtóval.

Ízlések és pofonok, én sokkal jobban szeretem ezt a felosztást. Azt a kis időt, amit manapság együtt tölt egy család, azt tényleg együtt töltjük akkor is, ha én főzök, a férjem meg játszik a szőnyegen a gyerekkel.

2023. okt. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

amerikai konyha, de nálam annyi az eltérés, hogy a nappalin kell átmenni a konyhába. Így a konyhára az előszobából nem látnak rá, a cél az volt, hogy a konyha legyen kicsit elszeparáltabb, de még is egybefüggő tér maradjon, így végül L alakban lett kiosztva.

Az elszívót tudni kell jól használni, nekem 720 m3/h-s van, és az 5 fokozatból max 2.-ig kell felkapcsolni. Minden szagot kiszív, ha egy távoli ablak nyitva van, és még csendes is. wc, fürdő, háztartási helység ablakai közül kell egyet buktatni és így keresztül szívja a házon a levegőt és nincs kaja szag, mindegy mi készül.

Ami nagy előny bárki sürög forog a konyhába nem esik ki a családi életből

2023. okt. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
KÜLÖN!!
2023. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ mik az igényei a házban lakóknak, a többi helység hogy helyezkedik el meg ilyenek.
2023. okt. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
Amikor házat vettem, az egész vizesblokkot áthelyeztem. A konyha önmagában hatalmas lett volna, adta magát az amerikai konyha.
2023. okt. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!