Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A konvektor "lötyög", ez most...

A konvektor "lötyög", ez most így jó?

Figyelt kérdés

Ma volt a gázszerelő, aki kitakarította a gázkonvektorunkat.

Azt mondta, hogy hátul 2 tartó csavar nem szükséges a gázkonvektorba és kivette. Ezek a csavarok a képen látható gázkonvektor felső-hátsó részén helyezkedik el és konkrétan ez rögzíti fixen a fém burkolatot magához a konvektorhoz. (Látszódik a képen, hogy a felső rész nem oda van forrasztva).


Szóval kivette azt a 2 csavart, elvitte magával és most bármikor hozzáérek a konvektorhoz az lötyög.

Évekig benne volt az a 2 csavar, fixen állt.


Ez okozhat problémát? Mégis miért vette vajon ki? Hívjam vissza holnap, hogy jöjjön és rakja vissza?


(kép a gázkonvektorról)


[link]



#hiba #szerelő #gázkonvektor #hangot ad ki a mozgás
2023. okt. 8. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy hiánycikk a csavar, és tőled szerezte be - ebben az esetben nem fogja visszatenni.

Hívd fel, és mondd meg neki, hogy te ragaszkodsz, ahhoz a két csavarhoz, mert így lötyög a konvektor. ÉS ne hagyd, hogy lerázzon.

2023. okt. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Biztonsági problémát nem jelent. A gázkonvektorhoz meg miért érsz hozzá? Ha átforrósodik, még meg is sütheti a testedet.

Ezzel együtt is nyilván ha bent lenne az a két csavar, akkor nem lötyögne. Azt nem tudom elképzelni, hogy egy csavar hiánycikk lenne. Én keresnék a magam csavarjai között kettőt, adott esetben anyával együtt, és ráhajtanám. Az egész nem éri meg, hogy a szerelőt felhívjam miatta. 1-esnek erkölcsi értelemben persze igaza van, de nem ér annyit az egész, hogy ugráljak miatta.

2023. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Véletlenül kimaradt egy betű, "hozzáérnek". A két macskám szeret a közelében pihenni és néha hozzáérnek, aminek a hatására azonnal elkezd lötyögni és ez fura hanggal is jár természetesen. (Egyébként működő állapotban sem melegszik fel ez a burkolat annyira, hogy bárkit is meg tudjon sütni, aki érzékelve a hőt elveszi a kezét onnan.)


Holnap visszahívom a szerelőt, a hang az őrületbe kerget, amivel a lötyögés jár.

Főleg azt figyelembe véve, hogy télen amikor hideg van, akkor "pattog" a konvektor és ha egy minimális érintés hatására előjön ez a mozgás és a hang, egész télen így fog lenni, ami borzalmas lenne.

2023. okt. 8. 22:16
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Te fűtesz ebben a meleg időben? 1-2 hideg reggelt ki lehet bírni, ilyenkor gázzal fűteni bűn mikor csillagos egekben az ára.
2023. okt. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy kell a csavar azt hozzáteszem, nem szabad anélkül hagyni.
2023. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gázzal fűteni pont ugyan annyi mint Decemberben, ez nem hőszivattyú…

Ja meg nincs meleg, 8 fok volt reggel, tegnap este felé meg 12 fok, elnézést ha este fürdésre bekapcsoltam a konvektort. Éjjel nem ment, az tény meg most sem megy, maximum este fürdéskor.

2023. okt. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ok, szerdától 25-28 fok jön, nem hiszem hogy 1-2 nap miatt fűteni kell, de ha rossz a szigetelés elhiszem.
2023. okt. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Én is fűtök, már 21 fok sincs. Én meg a 23-at szeretem. Reggel kint csak 3 volt, itt az É-Alföldön.

Ilyenkor nagyon kevés gázzal, pillanatok alatt felmelegszik a lakás, pár Ft miatt nem érdemes fogat vacogtatni.

Kérdező: mikor elvitte a csavarokat, nem kérdeztél rá, hogy mégis, miért viszi el, mikor azok a tieid? Ha meglennének, most simán visszatekernéd.

2023. okt. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%
Én 19 fokos házban vagyok, nekem ez kellemes, pár nap meg újra lesz 22 fokos ha bejön a 25-28 fok szerdától. Éjszaka ha le is hűl betakarózok, baszok gázért fizetni, egy forintot se... max kandallóval befűtök ha majd mínuszok lesznek tartósan.
2023. okt. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!