Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konvektoros fűtéssel hogy...

Konvektoros fűtéssel hogy lehet spórolni?

Figyelt kérdés

Gondolok például olyanra hogy mi a takarékosabb?

Ha megy éjjel nappal az őrláng és ha hazamegyünk akkor kicsit bemelegítünk?

Vagy legyen napközben ha nincs otthon senki az őrláng is lekapcsolva?

Hogy fogyaszt kevesebbet?

Minden tipp és tapasztalat érdekel :)


2010. okt. 19. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Az őrláng lóvalagát sem fogyaszt...
2010. okt. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha meg lekapcsolod, még annyit sem..


spórolni úgy lehet, hogy napközben az őrláng sem ég, este pedig, amikor hazaértek, nem kapcsolod be.

2010. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, mennyire hűl ki a lakás, és mekkora többletenergia újra visszafűteni.
2010. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Spórolni szeretnék, nem pedig megfagyni, de azért köszi!

Kedves utolsó: Pont erre gondoltam, hogy mi a több? Ha egész nap megy az őrláng, vagy ha délután/este a 0-ról kell felfűteni a konvektor testtől elkezdve a lakást.

2010. okt. 19. 12:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Hagyni lehűlni, majd felfűteni mindig olcsóbb, mint hőntartani. Fizika.
2010. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk:

90 nm-es családi házban 5 konvektor őrlángot egész nap (24 óra) 4 köbméter gázt fogyaszt, az őrláng gázszerelő által beállítva úgy, hogy 18 fokig tart hőt.

Hasonló megfontolásból mértük több napon keresztül.

2010. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"4 köbméter gázt fogyaszt, az őrláng gázszerelő által beállítva úgy, hogy 18 fokig tart hőt"


Attól függ, hogy milyen külső hőmérsékletnél... A mért időszakkorinál hidegebb idő esetén vagy többet fogyaszt, vagy nem tart 18fokot.

2010. okt. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, siettem tegnap, nem volt időm javítani sem, természetesen 10 fok benti hőmérséklet akart lenni.
2010. okt. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Időjárás függő.

Amikor 10-12 fok van kint nappal, éjszaka 5-6, akkor én lekapcsolom az őrlángot is, mert ilyenkor max 17-18 fokra hűl ki a lakás. (ez változó, függ sok mindentől, mennyire tartja a hőmérsékletet egy lakás)

Ha már hűvösebb van, akkor viszont érdemes temperálni a lakást, mondjuk 16-17 fokon, amikor nem vagy otthon és este a kívánt hőmérsékletre felfűteni. A hőérzet is jobb, ha nem hagyod kihűlni a lakást, mert a falak akkumláló hatása miatt nem sugározza a hideget.

20-21 fok bőven elegendő 60% os relatív páratartalom mellett, ilyenkor kicsit melegebbnek is tűnik a szoba, mintha kiszárítod 40%ra.

2010. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Helló,


lehet még úgy spórolni, hogy veszel konvekpro-t amivel a konvektorodat egy digitális szobatermosztáttal tudod vezérelni. Ez azért jó, mert a szobatermosztát pontosan méri a szoba hőmérsékletét, nem úgy mint a konvektornak a hőérzékelő patronja ami a konvektor mögött van.... tök rossz helyen. Emiatt lehet, hogy "túlfűtöd" a lakásodat az egészséges 21 fok helyett mondjuk 23-ra. Tudjuk, hogy minden 1fok hőmérsékletcsökkenés kb. 6% energiamegtakarítást eredményez.

A másik előnye az, hogy előre beállíthatod, hogy mikor fűtsön és mikor ne. Sokan elfelejtik letekerni amikor elmennek, így ez idő alatt is fűtöd a lakásodat feleslegesen!


Én rendeltem és nekem bejött amit igértek.

2011. dec. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!