Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázóra leolvasó bejöhet...

Gázóra leolvasó bejöhet engedély nélkül?

Figyelt kérdés
Örököltem egy házat, 200 km-re tőlünk, zárva minden, gázóra hátul van a kertben, kapu zárva. Valahogy leolvasta az órát, mert stimmel teljesen azzal amit kiszámláztak és benne is van a számlában hogy leolvasás alapján. Ilyet hogy lehet? Engedély nélkül bemászik vagy mi?
2023. nov. 5. 15:15
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Nincs valaki szomszéd vagy rokon megbízva ott helyben a felügyelettel, kapukulccsal? Nem lehet hogy beengedte az akinek ez lett volna a dolga?

A gázóra leolvasók nem másznak be kerítésen, ha nincs ott a lakó vagy aki be tudja engedni, akkor mennek tovább és te fizeted később a szolgáltató által kiszámlázott magasabb díjat.

Lehet, hogy a szomszédtól át tudott nézni az órára bemászás nélkül is, elég ha lefényképezi az órát és kinagyítja hogy lássa a számokat.

2023. nov. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Nincs senki! Rokon nem él ott a településen, szomszédnak meg honnan lenne kulcsa? De nagyon fel vagyok háborodva amúgy. Nem éri el sehonnan, kizárt, be is van zárva vasajtóval a gázóra,azt ki kellett nyitni hogy leolvassa.
2023. nov. 5. 15:21
 3/38 A kérdező kommentje:
Bejárkál csak oda úgy valaki? Hát kiakasztó. A garázsban is vannak azért dolgaim, nem mondom hogy milliós érték, mert nyilván ami az azt elvittük, de azért van ott fűnyíró, fűkasza, stb
2023. nov. 5. 15:23
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérdezed meg tőle?

Amúgy miért zavar?

2023. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Honnan tudjam ki volt? Épp próbálom kinyomozni amúgy.


Miért zavar? Hát bocs, valahogy bejárkál oda valaki. Vagy valakinek kulcsa van akiről nem tudok, vagy bemászik.

Egy 40 milliós házról van szó, a garázsban autó áll, vannak ott értékek.

Azert nem vagyok nyugodt hogy oda tudtommal nélkül bárhogy is bárki bemegy

2023. nov. 5. 15:32
 6/38 A kérdező kommentje:
Vagy ez máshol tök normális dolog hogy idegen házakhoz csak úgy bejárkálnak? 😁
2023. nov. 5. 15:33
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

A gázóra leolvasót annyira nem érdekli letudja e olvasni.

Ha nem tudja becsült fogyasztásról küldik ki a számlát .

Senki kerítésén nem fog átmászni.

2023. nov. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Egyszerűen megkérdezed a szomszédot, mivel nála is ugyanaz a leolvasó jár, mint nálad, megmondja ki volt.

Vagy ha nem tudja, akkor a szolgáltatót keresed meg és ők pontosan tudják melyik területen ki végzi a mérőóráik leolvasását. Ezt nem kinyomozni kell hanem megkérdezni.

Még mindig csak te állítod, hogy bement leolvasni. De ugyanígy állítod, hogy zárt a gázóra. Vagy ez csak csukottat jelent amit bárki ki tud nyitni?

Én hónapokig könyörögtem a gáz, villanyóra meg vízóra leolvasóknak, hogy ott van nyitva a kertkapu, csak menjenek be és olvassák le az órát, nincs kutya, még sem volt rá hajlandó egyik sem. Mindig inkább szólnak a szomszédban rokonunknak és azzal mentek be. Egyszer a vízóra leolvasó ment be amikor a szél ki is tárta a kaput és előtte volt a rokonnál is, én meg örültem, hogy nem kell hazamennem csak hogy meg tudja csinálni.

Kérdezd meg a szolgáltatót és beszélj vele! Még az is lehet, hogy nem ment be csak beírta az előző havi fogyasztás alapján a számot és pont eltalálta mert van már ekkora gyakorlata.

2023. nov. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Volt egyáltalán fogyasztás az előző leolvasás óta? Mert ha már két éve nem volt, akkor beírták az előző állást. Nálunk is így csinálják, ha nem tudják leolvasni a vizet vagy villanyt az öröklött háznál.

Ha volt fogyasztás, akkor meg tényleg csak az lehetett, hogy a szomszéd (meg a leolvasó) jó fej akart lenni, és hogy ne kelljen 200 km-ről elutaznod, megoldották valahogy. Kérdezd meg a szomszédokat, mit tudnak erről. (De ne vessz össze azzal se, amelyik beengedte valahogy, mert ő lesz az, aki telefonál a rendőröknek, amikor éjszaka lopják a cuccaidat.)

2023. nov. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 grafno ***** válasza:
100%
Hozzánk sosem jön be, mert a lakásban van és mindig annyi van a számlán amennyi az órán.
2023. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!