Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üdv! Tudnátok valami jó szert...

Üdv! Tudnátok valami jó szert ajánlani penész ellen?

Figyelt kérdés
Sajnos a fürdőnk ilyenkor rendkívül szeret penészedni. A szavo valóban nagyon jó, de iszonyatosan büdös és sok idő amíg kiszellőzik. Nézegettem alternatív megoldásokat, mint például hidrogén peroxid vagy teafaolaj. De nem fogalmam sincs mennyire lehet hatékony és dörzsölgetni sem szeretném. Tehát ismertek-e olyan módszert, ami olyasmi hatékony mint a szavo, de fele annyira büdös? Köszi.

nov. 28. 20:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

fölösleges, a szavó a jó. Abból van fürdőszobai, az kevésbé erős szagú.

Egyébként meg szellőztetni kellene rendesen.

nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szellőztetünk, de az ablak ott kicsi. Már mint a fürdő méretéhez képest. Fürdő szobai szavot használtam persze, de borzasztó szaga van.
nov. 28. 21:02
 3/14 anonim ***** válasza:

Akkor párátlanító gép kell, vagy beépíteni egy elszívót, bár ha az se visz ki elég gőzt, az se segít.

Szigetelés is hasznos ha van, hogy ne azonnal csapódjon ki a víz a falon.


Sajnos minden más marhaság. Ha a csempén penészedik, az még a jobbik eset mert könnyebben tisztítható. Ha a festett fal, akkor az minden tisztítással károsodik egyet.

nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen festett fal sajnos.
nov. 28. 21:10
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Majd eljutsz a penészgátlós festékig is. Semmi értelme. A pára eltávolítást kell megoldanod.
nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hérának van penészlemosója.

Szagtalan de egészségre ártalmas ezért kesztyűben kell használni.

Fél nap alatt kiszellőzik.

nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, ez a sokadik kérdés a penészről az elmúlt hetekben. Rengeteg választ írtunk már le a témában 2 napja is meg 5 napja is meg 2 hete is. Érdemes lenne azokat átolvasnod.

A Szavó az hipó és kevés nátrium-hidroxid vizes oldata. Ugyanaz van benne mint a Domestos-ban, csak a flakonja miatt többe kerül.

A hipónál nem tudsz jobbat penész ellen.

Ahogy már előttem írták, mi már végigcsináltuk ezt a sima letörléstől kezdve az összes penészre javasolt szeren át a penészedés gátló festéken, festék adalékon, mire oda jutottunk, hogy páraleválasztó kell és szellőztetés.

15 éve küzdök a penésszel, a legutóbbi próbálkozásom, hogy meszes festékkel festettem át a fűrdőszobát - de ezt csináltuk már más helységben de idővel azon is megjelent a penész.

Amíg nem szárad ki a fal és nem éri meleg, száraz levegő az idő nagyobb részében, addig a penész sajnos vissza fog jönni.

Ha keveset akarsz rá költeni, akkor használj hipós áttörlést (a Domestos jobb, nem cseppen mert sűrű, de az is fröcsköl persze) amikor megjelenik és szellőztesd majd fűtsd a nedves helységet! Ha van rá pénzed akkor vegyél elektromos páraleválasztót - nekem egy teregetésnél simán leszed több liter vizet a levegőből. A párom most fog venni még egyet, hogy a régi maradjon hátul a mosókonyhánál, az újat meg lehessen használni a lakás többi részében vele párhuzamosan. Tényleg csak ezzel tudod megoldani hosszú távon.

Viszont a kérdésedre a válasz röviden: nem jó a teafa olaj. A hidrogén-peroxid nyilván árt a penésznek és a színét is roncsolja, de egyrészt drágább, mint a hipó, másrészt veszélyesebb is és szerintem árt a vakolatnak is, mivel savas.

nov. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
nov. 29. 06:39
 9/14 anonim ***** válasza:
A hypoból klórgáz szabadul fel! Jobb lenne nem használni! Jobb megoldás a szellőztetés! A Savo is szinte csak hypo! Tegyél inkább valamiféle szellőzőt az ablakaidba! Olyat, ami minimálisan állandóan, bezárt ablaknál is szellőztet, de nem csinál huzatot.
dec. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 Nem szabadul fel a hipóból klórgáz.

A hipó az nátrium-hipoklorit, NaClO és a bomlásakor NaCl, azaz konyhasó és oxigén keletkezik, ez az O - azaz oxigén reagál a színanyagokkal, szennyeződésekkel, itt a penésszel.

Klórgáz csak akkor keletkezik ha valami savval öntik össze, ecettel, sósavval.

A szellőzéssel nem pusztítja el a már meglevő penészt.

dec. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!