Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Városi lakásból falusi kertes...

Városi lakásból falusi kertes házba. Ti hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
én szerintem jobb mint qrva panel:D
2010. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Mint, ha a paradicsomba költöznél.
2010. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

Én még panelban lakom, de gondolom falun vannak kutyák, akik ugatnak, ha kell, ha nem. Talán tyúkot, kakast, disznót is tarhat a szomszéd. Fűnyírás, favágás. Ilyenek jutnak az eszembe és persze mindenki, mindenkit ismer és kibeszél. Na, ezt nem bírnám.

A szüleim kertesházban laknak városban, de ott is ez van, kisebb közösségben méginkább.

2010. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Én belvárosi lakásból (nem panel) költöztem ki külvárosi családi házba. Én sokkal jobban éreztem magam a belvárosban. Közelebb voltak a bevásárlóközpontok, a közigazgatási intézmények és a munkahelyem is. Most ha be akarok vásárolni (van nem messze ugyan egy kis bolt, de nagyon drága), akkor kocsiba kell ülni vagy buszra kell szállni. Ugyanez van amikor ügyeket akarok intézni vagy egyszerűen dolgozni menni. Ha szórakozni akarunk menni, akkor bele kell kalkulálni a taxit is, mert ugye az ember ittasan nem vezet. A társasházban semmire se volt gondom, minden ment magától (felújítás, javítás, karbantartás) a rezsiért cserébe. Nem vagyok lusta, de általában reggel 7-kor indulunk el a munkába és sokszor este 6-7 körül érünk haza, így például hétköznap semmi időnk sincs a kert gondozására (ha havazik, akkor a hólapátolás nem várhat hétvégéig). A szomszédok már betegesen kíváncsiskodóak, semmi sem kerülheti el a figyelmüket. Az ember szellőztetni akar vagy kiteszi a frissen mosott ruhákat az udvarra, tuti, hogy valamelyik szomszédnak akkor jut eszébe, hogy el kellene égetni ezt-azt. A zaj sem kisebb sokkal (nem messze főút), ráadásul éjjelente sincs csend a környék kutyái miatt.
2010. okt. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

én sehogy nem bírnám, bárki bármit mond az állítólagos csendről és nyugalomról.

biztos, hogy halálra unnám magam, nekem kell az, hogy lássak az utcán embereket, akár éjjel is, hogy mindig legyen egy kis beszűrődő fény, egy kis zaj.

persze, a szmognak nem örülök.


de tényleg kényelmesebb egy nagyobb társasházi lakás, mint egy kisvárosi-falusi kertes ház.

időseknek nagyon jó, mert mindig van mit csinálni a kertben, nem unatkoznak anynira mintha egy városi panelban élnének.

de azt mondom, hogy egy fiatalnak, egy kisgyerekes családnak jól jön ha közel van a bolt, az orvos, az ovi, suli.


vidéken tényleg több a pleytka, könnyebben terjed,sokaknak az a legjobb szórakozásuk, h kibeszélnek másokat, kitalálnak képtelen hülyeségeket a szomszédjukról. na, ezt nem szeretném. mert persze, itt Bp-en is van ez a jelenség, de legalább nem 500ember beszél rólam egyszerre, hanem mondjuk 10, és lehet, hogy az ő véleményük pont hidegen hagy.


ameddig csak élek, szeretnék a fővárosban maradni. :D

2010. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Van, akinek ez tetszik, van, akinek az.


Nekem inkább legyen kevesebb szomszédom, akik érdeklődnek, mint sok, akik le sem szarnak, és totál idegenek. Inkább ugasson időnként egy-két kutya, mint a város konstans zaja szűrődjön be. És inkább tüzeljenek néha, mint állandó szmogot szívjak. Bevásárolni meg panelből is autóval jártam.


De nem áztatnak el, nem vésik a falam másik oldalát, nem cigiznek az ablakom alá, nem wcznek hajléktalanok a kapum elé.


Szóval én jól bírom.

2010. okt. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éve lakok falun, de nem mennék vissza panelbe lakni. Olyan csend van, hogy az hihetetlen! Nem ugatnak ok nélkül éjjel a kutyák, ok meg nem nagyon van rá. Az igaz, hogy mindenki ismer mindenkit, de ez jó, mert figyelünk egymásra, ritka a bűncselekmény.

Van 3 kisbolt, és nemsokkal drágábbak a nagyvárosi hipermarketektől! Van piac, ahol lehet ruhát, cipőt, lakástextilt venni. Igaz, hogy kínai, de engem ez nem érdekel. Van óvoda, iskola, orvos, védőnő, patika, posta, hivatal. Minden van, amire szükségünk lehet. Nem is tudom, mikor jártam utóljára a városban azon kíül, hogy átutaztam volna rajta.

A kertben minden megeterm amit csak akarunk, és így egy csomó pénzt meg lehet spórolni.

Én egyébként 25 km-re költöztem a várostól.

2010. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Faluban lakom 17 éve :D jól bírom. (Max 350fő)


:D 17f

2010. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En azt ertem, hogy lehet kibirni abban a dobozban...!
2012. febr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!