Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék előre haladni?

Hogyan tudnék előre haladni?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, aki még itthon a családi házban él.

Nehéz helyzetben vagyok, mivel nem valami jó a családom anyagi helyzete.

Apukám nagyon kevés pénzt keres, és azt is csak elbassza alkoholra. Így általában nekem kell fenntartani 4 főt.

Így nem tudok előre haladni, szeretnék elköltözni, ezek miatt a dolgok miatt meg amúgy is, vagy egy saját kis helységet kialakítani magamnak itthon, mert egyszerűen nincs magánszférám, minden be-ki hallatszódik a szobámból, nem lehet kulcsra sem zárni, így akárki ki be járkálhat.

Mindenkinek a cuccai össze vissza vannak, folyamatosan kupi,rendetlenség van a házban mindenhol egyszerűen nem tudják tartani a rendet, se takarítani se semmi, senkinek nincs igénye semmire, senki nem foglalkozik semmivel sem. És már nagyon elegem van ebből, de úgy gyűjteni sem tudok, fogalmam sincs merre hova induljak el. A családi házra is már nagyon nagyon rá férne a felújítás, de én egyedül legyek aki költ erre? Azért hogy utána megint szétlegyen minden b**szva, mert annyira nem törődnek semmivel sem... senki nem akar dolgozni se semmit sem csinálni. Ha én nem adok pénzt, vagy nem vásárolok egyből szar vagyok, illetve akkor nyilván éhen döglenénk. Mit tegyek?



dec. 6. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bérelj egyetemistákkal szobát, az sem lesz sokkal jobb, de legalább van magánszférád, és valószínűleg nagyobb lesz a rend is. Így lehet elviszi egy csomó pénzed a szoba, de legalább nem húznak le és nem te tartasz el még rajtad kívül 3 embert. Szóval nagyon valószínű, hogy így több pénzed lesz.
dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Menekülj otthonról
dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bérelj valahol egy szobát és csúnyán mondva "hagyd sorsára" a családot hogy esélyed legyen jobb életre.
dec. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj Ausztriába szezon munkázni,pár év alatt tudsz félretenni is.Itthon egyedülállóként nagyon nehéz.
dec. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sehogy! Addig, amíg nem hozol egy olyan döntést, hogy elköltözöl albiba, addig sehogy! Albérletben is igencsak nehéz spórolni, de azzal a gyakorlattal, ami neked a vázolt helyzetből kiindulva szinte biztos vagyok benne, hogy megvan, számodra nem lehetetlen!

Kérdés, hogy megtudnád-e ezt tenni, tudnál-e nemet mondani akkor, amikor megkeres valaki a családodból, hogy adj egy kis pénzt... mert megfognak keresni!

Könnyen dobálóznak itt egyesek ezzel, hogy meneküljön, meg hagyja sorsára a családját stb. stb. azért ez nem ennyire egyszerű. Lehet, hogy egyeseknek az, de nem mindenkinek az!

dec. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Most kezdődik az Ausztriai téli szezon, 12.07-12.14 között. Ahol nincs meg a létszám az sem érdeki őket, hogy nem tudsz németül :)

Ma indul ki egy ismerősöm aki csak köszönni tud.

dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
82%
Szerintem is menj ki Ausztriába. Itthon akárhova költözöl is, utánad nyúlnak.
dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Bárhol utánanyúlnak, ismerem az ilyen helyzetet, egészen addig, amíg jelent valamit számára a családja, addig érzelmileg zsarolják, ha külföldre megy, (mivel az általános elképzelés a külföldi munkával kapcsolatban az, hogy ott aztán dől a lé, holott nem) pláne rá lesznek szállva! Azonban sehol nem nyúlnak utána ha ezt nem hagyja, ez elől nem jelent menekvést az, ha külföldön vállalsz melót és országon de még megyén belül is ellehet távolodni tőlük, ha megtudod azt tenni!
dec. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!