Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zajos szomszéd miatt alvási...

Zajos szomszéd miatt alvási gondok?

Figyelt kérdés

Albérletben élek és úgy van megoldva hogy anno 1 lakásból csinált kettőt a tulaj, szóval extra vékonyak a falak e között a 2 lakás között. Gyakorlatilag az egész életét hallod a szomszédnak.

Egyetem első évében költöztem ide, akkor egy csendesebb lány lakott itt semmi gond nem volt, jóban is voltunk.

Azóta lediplomáztam és egy éve dolgozom is. Pár hónapja egy pár költözött be a lakásba a lány helyére. Ott a női tag enyhén szólva brutális hanggal rendelkezik, állandóan veszekednek, az egyik éjjel 1 körül jár haza a munkából, olyankor a másik kimegy elé a folyosóra és hangosan ordítva elkezdik megbeszélni a napjukat, egész éjjel vihognak, ujjongatnak, mászkálnak, stb. Reggel mikor én elindulok pl ők még bőven alszanak..

Én alapvetően egyedül élek itt, van párom de még nem költöztünk össze, hétköznap iroda, hétvégén nála vagyok vagy más program, szóval ők meg belőlem semmit sem hallanak.

irodában dologozom, próbálok az egészségemre és hétköznapi rutinomra odafigyelni, ezért 9-10kor fekszem hogy kialudjam a 8 órát..gondolhatjátok. Minden éjjel felébredek rájuk...6-fél 7kor meg kelek mert 8ra be kell érnem.

Már próbáltam szólni de hiába, a tulaj szerint meg nem tilthatja meg nekik hogy éljenek...

Jövőre úgy néz ki összejön végre a saját lakás vásárlása szóval kb nyárig kellene kibírnom csak.

Van valami ötletetek? Esetleg valami nagyon jó zajtompító füldugó?:D Vettem már valamit de kb semmit sem ér.



dec. 6. 23:33
1 2
 1/16 anonim válasza:
61%

Megválaszoltad magát a kérdést, kikell bírnod nyárig.

Rendőrséget nem hívhatod esetleg csendháborítás miatt?

Felettünk voltak ilyen személyek, aztán addig- addig hívtuk rájuk a rendőrséget míg abbahagyták.

dec. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát szólj a tulajnak, hogy a kezdeti állapot nagyon nem áll fenn, így kénytelen vagy másik albérletet keresni. De akkor miért is nem keresel?

Pláne ha szólsz ilyen primitív barmoknak, még hangosabbak lesznek(tapasztalat)

1x volt ilyenem, még szórakozott is velem a gyerek, ekkor szépen megvártam a ház előtt. Mivel kb 2x akkora voltam, utána síri csend.

dec. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tulaj hibája. A bérbe adott lakás a hatályos építésügyi jogszabályoknak nem felel meg. (ezek szerint)
dec. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Füldugó. Vannak egész kényelmesek, formázható fajták, a merevebb, kúp alakú, szivacs anyagúak órákig viselve nem az igaziak.

Ha egy kicsit bevállalósabb vagy, amikor elmész dolgozni hagyj bekapcsolva egy rádiót, jól feltekerve a hangot, a közös fal felé fordított hangszóróval. Ha reklamálnak, mondd nekik, hogy "bocs, véletlenül úgy maradt". Aztán másnap megint maradjon úgy. Hátha ebből értenek, ha a szép szóból nem.

dec. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
7-8 hónap esetén érdemes másik albérletet keresni?
dec. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hában csendrendelt van. Reggelnes este 8 kozott tilos zajongani. Ha ott is van olyan akkor lakogyulesen fel lehet szolalni. Vagy keresni egy szomszedot akit a folyosos bezselgetes szinten zavar es hagyni hogy o intezkedjen
dec. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszélsz még egyszer velük is és a tulajjal is, és megmondod, hogy ki fogod hívni a rendőrséget. Majd ha nem változik semmi, akkor tényleg ki hívod a rendőrséget.

Nekem is volt ilyen, amikor felhívtam a diszpécser is úgy hallotta a szomszédokat, mintha mellettem kiabáltak volna, erről nyilván hangfelvétel készült. Kijött a rendőrség, lecsillapodtak. Pár nap múlva megint eljátszottuk. Azóta kusban vannak, igaz azóta nem is köszönnek 😁

dec. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
14%

Meditáció. Ha bármi zaj zavar, annak az oka a te fejedben van.

Én ütvefúró és légkalapács mellett is alszok mint a tej, mert nemes egyszerűséggel elengedtem a zajokat, a zajok vannak, ez van, le van szarva.

dec. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
#8 Egy szóval süket vagy...
dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nagyon is jól hallok, de attól még nem kell idegbetegnek lenni.
dec. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!