Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kell most új lakcímkártyát...

Kell most új lakcímkártyát csináltatnom, ha MÉG nem lakok ott az újonnan megvásárolt lakásban?

Figyelt kérdés

Azt írják, mindenhol, hogy 3 nap van a lakcím bejelentkezésre költözés után. Na de hogy ellenőrzik hogy mikor költözik valaki?

30 napnál nem régebbi lakásvásárlási szerződést kell vinni vagy tulajdonlapot. Én november végén vettem lakást, de még tatarozok, lehet, hogy csak január végén tudok beköltözni. Gondoltam, akkor megcsináltatom a lakcímkártyát, mert most a régi lakásomban lakok- amit utána el tudok adni.

Csak mi van ha mindenképp be kell jelentkezni ideiglenesre?

Van olyan itt, aki Kormányablakban dolgozik és tudja mi van ilyenkor?



dec. 9. 18:11
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Akinek 5 lakása van az szerinted mindenhova bejelentkezik aszerint mikor hol alszik?
dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahol többet vagy,oda legyen.
dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kötelező bejelentkeznek azonnal, amint tulajdonjogot szerzel...

Oda és akkor jelentkezz be, amikor ott töltöd a legtöbb időt

dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, nekem muszáj lett volna bejelentkeznem a lakásba, és tényleg ott is laktam, de olyan káoszba futottam bele az okmányirodában, hogy három hónapig nem volt bejelentett lakcímem. Összevissza indítottak kérelmeket a nevemben egy rendszerszintű hiba miatt, ami összeomlott, és 3 hónapig senki sem tudta megoldani, aztán sikerült. A lényeg, hogy ez a 3 napos dolog senkit se érdekelt, úgyhogy ezen ne aggódj.
dec. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"hogy ellenőrzik hogy mikor költözik valaki?"


Sehogy. Sok esetben akinek több lakása van nem is abban lakik ahova be van jelentkezve.

dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor kell csak bejelentkezni ha tenylegesen ott laksz.

En amugy marciusban koltoztem albiba es a bejelnto papirt akkor is irtuk ala a tulajjal, datumozva volt. Novemberben adtam le es semmi nem tortent. Megkaptam a lakcimkarytar

dec. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!