Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs igény a köztisztaságra?

Figyelt kérdés

Ebben az országban akármerre jár az ember, szemét szemét hátán. Miért ilyen ez a társadalom, hogy mindent szét kell dobálni, fel kell borítani, össze kel törni, fel kell gyújtani, le kell sz@rni, össze kell hányni.

Miért ennyire primitívek egyesek? Illetve a hatóság miért nem tesz ellene semmit? Például mint az olaszoknál ahol egy sörözdoboz eldobása 300 Eurót ért környezetszennyezés címen.



dec. 21. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Balkán és igénytelenség. Sokszor látom, hogy a tehetősebbek is szemetelnek, drága autókból ugyanúgy dobálják ki a szemetet, csikket, a nyílvános mosdókról nem is beszélve.
dec. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%

Nem csak nálunk, egy csomó országban jellemző ez és én bárhol látom mindig gondolkodom rajta, h az ott élőknek ez így jó? Szeretik a koszt, a büdöset? Nekem a legmeglepőbb Svédország volt. Volt az északi országokról egy képem, h ott mennyire rendben van minden, aztán mikor ott jártam hegyekben állt a szemét az erdőben, mint ha csak itthon lettem volna.

Az én közvetlen környezetem szerencsére elég tiszta, de elég 1-2 utcával arrébb menni és már a flakon, a zacskó meg minden más eldobálva. Undorító. És ahogy írja az első is a drága kocsikból ugyanúgy kidobják a szemetet. Hát igen a pénzzel nem jár együtt automatikusan kultúra és igényesség. Valaki kérdezte a csikk eldobálást is. A legnagyobb nyugalommal írták emberek, h persze ők mindig eldobják, mint ha ez normális dolog lenne. Érdekes én is cigiztem 14 évig és mindig meg tudtam oldani, h elvigyem egy kukáig a csikket.

dec. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
81%

Amiért nincs igény többségében rendre se, vagy átláthatóságra, korrupciómentességre vagy demokráciára. Rengeteg a primitív nálunk, és mivel a szabályok és törvények sincsenek betartatva (sokszor alapból betarthatatlan, zavaros, esetleg kifejezetten gumitörvények születnek szándékos és rendszerszintű jelleggel), ezért sokszor a legprimitívebb réteg fogja a környezetét is lehúzni a saját szintjére. Ami még gond lett és ez is csak növekedni fog a szemétszállítás tönkretételével, azok az illegális hulladéklerakatok, gyakorlatilag már mindenhol. Falu széle, mező, rét, de már az erdeinkben is.

Igazából meg a társadalmunk eljutott arra a szintre, sokan olyan életszínvonalon és ember alatti minőségben vegetálnak, hogy a szemét kérdés lesz számukra a leginkább huszadrangú tényező. És ez is probléma, hogy ide jutottunk.

dec. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2 "Nem csak nálunk, egy csomó országban jellemző"

Igen, na de milyen országokra? Szerbia meg India?

dec. 21. 11:02
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
#4 pl pont írtam Svédországot példának. Angliában még ugyan nem jártam, de az sem a tisztaságáról híres.
dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

Magyarország még egészen ok.

Hasonlítsd össze Budapestet Párizzsal, vagy Nápollyal.

Az élérevasalt Németországból sem maradt már semmi, szétkurták a bevándorlók.

dec. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A miértre nem tudom a választ, egyszerűen balkáni szar vagyunk.


Saját magam láttam annyiszor a belvárosban, hogy a ránézésre több milliót magán viselő cicababa oda szaratja a kutyáját a járdára majd sétál tovább. Vagy Porscheba beül egy kifejezetten igényes külsejű, fiatal srác és azzal a lendülettel kidobja a kólás flakont az útra.


Szintén újgazdag anyuka szájából hallottam, miután a kölyke megette a csokit és kezében volt a papírja: "Fúj, szemét, dobd el". Amikor a munkások akik látták rá szóltak, akkor még az anyuka volt vérig sértve.


A kedvencem amikor beállnak kajálni a Penny parkolóba a prolik mert ingyen van, aztán ott is a komplett menü landol a kocsi mellett a földön.

dec. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem lenne igényem rá, csak kilométereket gyaloglok, míg találok egy szemetest. Már zsebhamutartót is vettem, hogy ne kelljen kézben hurcolnom - eldobni pláne nem szeretném.

[link]

dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"kilométereket gyaloglok, míg találok egy szemetest"


Ezzel úgy vagyok, hogy amit el tudott az ember hozni, azt haza is tudja vinni.

dec. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Horgász vagyok és erre nincs mentségem, gyerekkori beidegződés. Sajnos manapság már szégyellem horgásznak vallani magam, mert amit ez a csürhe csinál a vízparton az mindenek felett áll. Azt a mocskot, moslékot, amit maguk után hagynak, egyszerűen leírni is képtelenség. Próbáltam küzdeni ellenük, zsákszámra hordom el más szemetét, de ez egy szélmalomharc. Olyan szinten nagy a sötétség, hogy nem látható az a generáció, ami változást hozhat. Sajnálom, de nekem ez a véleményem a jövőnkről. Természetesen tisztelet a kivételeknek.
dec. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!