Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az önkormányzat/állam el...

Az önkormányzat/állam el fogja venni a házat?

Figyelt kérdés
Édesanyám már két éve elhunyt és én azóta egyedül élek a házában, ami még mindig az ő nevén van. Én lennék az egyetlen örökös, de rokkant vagyok, és két év alatt nem volt annyi pénzem, hogy elintézzem a hagyatéki eljárást. A számlákat fizetem, csak semmi nincs a nevemen. Meddig maradhat az ingatlan az elhunyt nevén?

dec. 26. 07:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

A hagyatéki eljárás az önkormányzatnál nem kerül pénzbe.

Egyeneságon neked jár az ingatlan.


[link]

dec. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
A hagyatéki végzést benyújtod a földhivatalnál, és a nevedre írják.
dec. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy több százezerbe kerül. Ügyvéd, közjegyző stb.
dec. 26. 07:13
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha szabad megkérdeznem, miféle rokkantságod van? Nem tudsz bemenni az önkormányzathoz?


Sürgősen intézkedj! Ha közlekedési vagy egyéb problémád van, kérj segítséget.

dec. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem kerül.
dec. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

[link]


Az önkormányzat adatlapot kellett bolna küldjön neked.

Ha valamit fizetni kellene, kérhetsz részlet fizetést.

dec. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell ügyvéd. Nem perelsz.

Jár.

dec. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

A hagyatéki eljárást az elhunyt utolsó lakhelye szerinti jegyző szokta indítani automatikusan, nem neked kell. Kivéve, ha a jegyző valamiért nem értesül a halálesetről, de ez elég ritka dolog, olyankor kell az örökösnek elindítani az ügyet. A jegyző kiadja egy közjegyzőnek, aki eljár, és ha egyedüli örökös vagy, meg semmi variáció nincs, akkor tárgyalás nélkül meghozza a hagyatéki végzést. Ha 2 év alatt még nem történt semmi, az furcsa, ott már neked kellene érdeklődni, hogy mi is van.

Az első válaszoló linkjében ott van, hogy mennyibe kerül a közjegyzői eljárás. Még példa is van benne, hogy 9 M-s ház esetén 40600 Ft. Neked csak ezt kell fizetned, semmi mást.

Ha annyira rossz körülmények közt élsz, talán még ezt is átvállalja az önkormányzat, kérdezd meg.

A ház amúgy a végtelenségig lehet az elhunyt tulaj nevén, de akkor te semmit nem tudsz intézni vele, amihez a tulajdonos aláírása kellene.

dec. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha nincs valamire pénz, nem az a megoldás, hogy évekig nem is foglalkozunk vele. Kaptál már hagyatéki végzést, vagyis lezajlott a hagyatéki eljárás? Van más örökös is?

Az illetékes közjegyző nagyon normális szokott lenni, segít mindenben, ha esetleg intézni kell valamit. Ha nincs még végzésed, hívd fel a jegyzőt, hogy kinek helyezte ki az ügyet, majd keresd meg a közjegyzőt is, hogy mi a helyzet és érdeklődd meg Tőle, hogy miért mennyit kell fizetni. Neki már jelezheted is ha úgy van, hogy nem tudod ezt egyben kifizetni, van-e valami megoldás... Így kész tényeket tudsz, nem arra alapozod a hátralevő életed, hogy "azt hallottam, hogy...".

dec. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

"két év alatt nem volt annyi pénzem, hogy elintézzem a hagyatéki eljárást."

"Úgy hallottam, hogy több százezerbe kerül. Ügyvéd, közjegyző stb."


Ezek alapján, úgy vélem, hogy szándékosan nem ment el az illető a hagyatéki tárgyalásra, mert valaki azt mondta neki, hogy sokba fog kerülni.

Pedig csak egy telefon hívás lett volna megkérdezni mennyi, de e-mailre is válaszolnak az meg ingyen van. Csak arra az azonosítóra kell hivatkozni amit az elhunyt halála után kb fél évvel kiküldtek.


A halotti bizonyítvánnyal és a lakcímkártyáddal át tudod íratni a közműveket, ezt minél hamarabb tedd meg. Szintén díjmentes és e-mailbe is intézhető a formanyomtatványok, lakcímkártyád, és halotti bizonyítvány elküldésével.

dec. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!